Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma on uto 24 oľu 2009 - 20:24

thomcro je napisao/la:Opet mi nešto imputiraš!

Pišeš "zajednički izlet", s kime? Ti sam kao predstavnik ... koga? ... čega? ... KLJŽ-a? ... kao pojedinac? I nas desetak iz DPŽ-a. Hmm ...

Što se pak tiče termina, Phalanx se izjasnio da mu travanj ne odgovara, ima još članova kojima taj termin ne odgovara, iz osobnog kontakta danas sa još par članova ni njima iz raznih razloga ne odgovara travanj, meni ne odgovara ni travanj i prva polovica svibanja iz zdravstvenih razloga (astma, alergija ...) ...

Ne imputiram nista - ali prvo pises o novcu, i kazes da ti nije problem - pa pretpostavim da ces ici... Onda pises o tome kako ne vidis razlog da se izlet organizira - pa ja pretpostavim da ti se ne ide... Very Happy
Nema veze!
Ako netko nije razumio - ja ovdje nastupam kao predstavnik KLJZ-a Smile
A termin - po drugi / treci put - svejedno kad - bitno je samo da se dogovorimo...

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto 24 oľu 2009 - 21:15

Novac mi nije problem već mi je veliki problem moj zdravstveni bilten. A s obzirom da ulazimo u vrlo kritično (meteorološki) razdoblje godine nastojim se kloniti svih većih aktivnosti i izlazaka van Rijeke.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Miha on uto 24 oľu 2009 - 21:33

A šteta bi bilo da takav izlet samo tako propadne.....

Miha

Broj postova : 576
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Postaj by LLeon on uto 24 oľu 2009 - 21:40

Kao prvo, nije mi jasno zašto iznajmljivat tramvaj za 400€, kad postoji redovna tramvajska linija Trieste- Opicina? Prosvjetlite me.

Budimo realni, neki masovniji odaziv je nerealno očekivat. Sa strane Štaciona nas desetak više manje istih članova koji hodočaste na ekšne, a sa strane KLJŽ-a koliko sam upoznat je nemoguće skupit više od 4 člana na istom mjestu u isto vrijeme. Znači, najoptimističnije, plafon plafona je 15 članova. Nisam baš oduševljen idejom druženja sa slovenskim i talijanskim railfanovima.

Termin: već sam negdje napisao da ako se odabere bilo koji dan od 365 u godini, uvijek će se nać netko kome baš taj dan neće odgovarat. Ajmo se dogovorit taj i taj datum se ide pa kome odgovara, kome ne. Ok, uvijek se termin može pomaknut, pa nismo jedan ekšn dogovarali.

U svakom slučaju hvalevrijedna Tomina inicijativa. super2

LLeon
Moderator
Moderator

Broj postova : 2402
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Miha on uto 24 oľu 2009 - 22:04

Slažem se sa gore postom našeg cijenjenog člana. Ja da sam u Rijeci ja bi se prijavio iste sekunde ali ipak za mene bi cijena izleta tog bila drastično veća od većine tako da od toga ništa s moje strane iako sam ja samo sitna kap koja ne bi ništa znatno riješila kad vas stalnih članova ima više i koji se bolje poznajete itd...

Miha

Broj postova : 576
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Narcis on sri 25 oľu 2009 - 0:01

Koliko se vidi travanj očito ne odgovara većini, pa neka onda bude svibanj, ali konkretan datum odrediti i tko može-može, tko ne može, žalim više sreće idući puta. icon_whoknows

Ovo je ipak malo ozbiljnije, jer iznajmiti stari muzejski tramvaj koji u biti ne vozi, nego samo u određenim prilikama, nije mala stvar. Ipak se tu unaprijed mora znati broj osoba radi troškova. Nije to isto kao otići u ekšn s dva auta i poslikati kolodvore na nekoj pruzi. Znamo svi da postoji redovna tramvajska linija Trieste-Villa Opicina, ali nije to to. Laughing

U svakom slučaju inicijativa je genijalna, zajednički izlet KLJŽ i Štacion. Ja za sebe ne mogu jamčiti da ću ići, al nastojat ću kako-tako. (Mi se čini da baš sredinom svibnja neće biti toliko puno turista, eto meni prilike za bris s posla kul ).

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6130
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Toma on sri 25 oľu 2009 - 1:30

Dakle - vidim da ima nekih dilema sto se dobije za 400 eura...
Dobije se - ovo:

U jesen 2008 sam isao sa vecom grupom austrijskih entuzijasta pogledati Trascanski tramvaj, i iznajmili smo ova kola i dobili voznju gore dolje (od Ville Opicine do Vette Scorcole - stari tramvaj zbog nekakvih sigurnosnih propisa ne smije na dionicu uspinjace) sa desetak foto-stopova. Voznja je ukljucivala i razgled depoa u Villi Opicini i pogonskog mehanizma uspinjace u Vetti Scorcoli.

pozdrav
toma

Toma

[Vrh] Go down

Postaj by Thommo on sri 25 oľu 2009 - 8:15

Možda da razmislimo o datumu 2. 5. - to je subota nakon 1. maja koji je slobodan dan. Što kažete?

Ovaj tramvaj izgleda super, i to bi bilo lijepo organizirati, ali će nam trebati bar 20 ljudi - 400€/20 = 20€/150kn po glavi, što se čini prihvatljivo.

Ako interesa bude, trebalo bi unaprijed skupiti 150kn po izletniku, da ne bude 28.4. "Sorry dečki ja ne mogu..." :stars:

Thommo
Moderator
Moderator

Broj postova : 2303

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Postaj by Toma on sri 25 oľu 2009 - 10:11

Thommo je napisao/la:Možda da razmislimo o datumu 2. 5. - to je subota nakon 1. maja koji je slobodan dan. Što kažete?

Ovaj tramvaj izgleda super, i to bi bilo lijepo organizirati, ali će nam trebati bar 20 ljudi - 400€/20 = 20€/150kn po glavi, što se čini prihvatljivo.

Ako interesa bude, trebalo bi unaprijed skupiti 150kn po izletniku, da ne bude 28.4. "Sorry dečki ja ne mogu..." :stars:

Odlicno!
Novce svakako treba unaprijed sakupiti - pogotovo kod nas u KLJZ-u (ipak - jos mi ona cetvorica idu kroz glavu, hehe)...

pozdrav
toma

Toma

[Vrh] Go down

Postaj by Narcis on sri 25 oľu 2009 - 12:47

Toma je napisao/la:
Odlicno!
Novce svakako treba unaprijed sakupiti - pogotovo kod nas u KLJZ-u (ipak - jos mi ona cetvorica idu kroz glavu, hehe)...

pozdrav
toma

Znaš kako se kaže, kad se netko jednom opeče na juhi, poslije puše i u salatu. mrgreen

Narcis
Administrator
Administrator

[Vrh] Go down

Postaj by Jean on sri 25 oľu 2009 - 16:25

Thommo je napisao/la:Možda da razmislimo o datumu 2. 5. - to je subota nakon 1. maja koji je slobodan dan. Što kažete?
Za sebe znam da sigurno drugog svibnja neću ići jer je 1. maj tradicionalno dan "roštilja i gitare", a kako se pogodilo da pada petkom, vjerojatno će se organizirati nekakav višednevni hepening... friends

Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2119
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Jean on sri 25 oľu 2009 - 16:29

Toma je napisao/la:Dakle - vidim da ima nekih dilema sto se dobije za 400 eura...
Dobije se - ovo:

U jesen 2008 sam isao sa vecom grupom austrijskih entuzijasta pogledati Trascanski tramvaj, i iznajmili smo ova kola i dobili voznju gore dolje (od Ville Opicine do Vette Scorcole - stari tramvaj zbog nekakvih sigurnosnih propisa ne smije na dionicu uspinjace) sa desetak foto-stopova. Voznja je ukljucivala i razgled depoa u Villi Opicini i pogonskog mehanizma uspinjace u Vetti Scorcoli.

pozdrav
toma

Treba čim prije sve detaljno dogovoriti i dati na otvoreni dio foruma / stranice Štaciona te, po mogućnosti na još neka istaknuta mjesta (panoi na kolodvoru???) ne bi li se privuklo čim više ljudi, ne nužno i članova jedne ili druge udruge.

Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2119
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Postaj by gaspa on sri 25 oľu 2009 - 19:39

Pa to nije za ljude... ako dnevno ne pratiš forum, odmah ti nešto skuhaju kul

Ideja je odlična i ja se odmah načelno bilježim. Obzirom da ću biti i posjednik slovenske vinjete - i to je riješeno. Naravno, ako se usklade termini. Moji vikendi u travnju su već, nažalost, bukirani, uključivo i onaj dugi, prvomajski (Vinkovci, Lovran, Kumrovečka pruga, Koruška). Spadne li tršćanska knjiga na par slova - još uvijek ostaje redovna tramvajska linija.

A kad već ima entuzijasta - bit ću vam slobodan predložiti i nekoliko izleta po Austriji - najmanje dvodnevnih - s obilaskom željezničkih muzeja, vožnjama dresinom na vlastiti pogon ili nekim nostalgičnim vlakom, a zašto ne i Saurer autobusom. Austrijanci cijene svoju tehničku baštinu pa su izdali godišnji program sa svim redovnim, izvanrednim i čarter vožnjama oldtajmerima na svim cestama, prugama i vodama.

gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 2380
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Narcis on čet 26 oľu 2009 - 13:22

Ma Gaspa sve pet, jako lijepi izleti se daju organizirati u Austriju, ali riješimo prvo ovoga u Trst. Laughing

Narcis
Administrator
Administrator

[Vrh] Go down

Postaj by gaspa on pet 27 oľu 2009 - 10:27

Ukoliko bi tom pohodu nazočio samo po zagrebački i riječki kvartet, ukupno oktet - svakom cijela klupa u tramvaju i još jedna za noge na nju stavit (iako će svi muzičari svo vrijeme biti u uspravnom položaju muvajući se gore-dolje po kolima i skakučući od prozora do prozora) - bilo bi genijalno prikrpati se nekoj isto takvoj maloj grupi koju muče iste financijske brige (ili takvu grupu prikrpati našoj, svejedno). Eh, kad bi vlasnik tramvaja imao tako neku listu interesenata , ili popis čartera (kao kad se u avioprijevozu prikrpaš na neki čarter let koji nije 100% popunjen).

Plan B): malo ljudi ali s kikijem kojeg bismo počastili da usput skuplja čudeće se prolaznike i moguće putnike na redovnoj liniji i naplaćuje im karte

gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 2380
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Toma on sri 1 tra 2009 - 17:25

gaspa je napisao/la:...bilo bi genijalno prikrpati se nekoj isto takvoj maloj grupi koju muče iste financijske brige (ili takvu grupu prikrpati našoj, svejedno). Eh, kad bi vlasnik tramvaja imao tako neku listu interesenata...

Koliko za sada znam takve stvari ne funkcioniraju - vlasniku je ipak u vise u cilju dva puta imati placen ali nepopunjen tramvaj, nego prepun, i placen samo jednom... Smile

Inace, pita me trscanska veza do kuda smo dosli sa dogovorima...?
Ste se vi sto dogovorili na zatvorenom dijelu foruma? Smile

pozdrav
toma

Toma

[Vrh] Go down

Postaj by Narcis on sri 1 tra 2009 - 23:27

Toma je napisao/la:Inace, pita me trscanska veza do kuda smo dosli sa dogovorima...?
Ste se vi sto dogovorili na zatvorenom dijelu foruma? Smile

pozdrav
toma
Isto što i na otvorenom dijelu.
Ništa konkretno još, al valjda bude nešto. kul

Narcis
Administrator
Administrator

[Vrh] Go down

Postaj by LLeon on sub 2 svi 2009 - 21:19

Alo, ekipa! 02.05. je već na izmaku, jel se ide u Trst ili ne? kul

LLeon je bio danas u Trstu i vozio se tramvajem Trieste-Opicina. happy Nije onaj iznajmljeni, nego redovna linija, ali nebitno. Užitak vožnje nije ništa manji, nego čak još i veći, jer izajmljeni ne ide uspinjačom.

Slike stižu ovih dana, kad ulovim vremena, a za sada samo dvije, da vam zagolicam maštu smiling devil

LLeon
Moderator
Moderator

Broj postova : 2402
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 14:43

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]