Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Započni novu temu   Odgovori na temu

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by Thommo on pon 6 tra 2009 - 9:59

Prijatelj iz Austrije obavijestio me o specijalnom vlaku Beč - Rijeka - Beč 16. 04!

Zna li netko više o čemu je riječ? Kojim povodom?

Najava na njemačkom:

Betr.: Sonderzug von Wien FJBf nach Opatija-Matulji (-Rijeka) und zurück
vom 16. - 19. April 2009

Bezug: Trassenbestellung 850417917 vom 25.07.2008
Serv 121 von PV-OP-GL Ost-SO vom 21.01.2009
Mail von HZ Zagreb (Hr. Skritic) vom 16.02.2009
Mail von SZ Ljubljana (Hr. Kovacic) vom 17. und 18.02.2009


Bestätigen die Führung:

Für PV-OP-GL Ost im Auftrag von PV-ErlebnisBahn (für Fa. Majestic- Imperator Train de Luxe, 1010 Wien) sind gem. Faplo 16254 nachstehende Überstell/Sonderzüge in Verkehr zu setzen:

1) Sdz D 16153/(SZ 9305/HZ 12481) Wien FJB - Rijeka am 16.04.2009

Wien FJBf ab 08.00
Wien Heiligenstadt + 08.05 - 08.07
Wien Erdbergerlände d 08.23
Wien Südbf Fbf + 08.30 - 08.32
Wien Meidling 08.39 - 08.40 Zustieg
Bad Vöslau + 09.01 - 09.04
Wiener Neustadt Hbf 09.17 - 09.20 Zustieg
Gloggnitz + 09.39 - 09.48
Mürzzuschlag d 10.33
Marein-St.Lorenzen + 10.53 - 10.56
Graz Hbf 11.37 - 11.38 Zustieg, Lz 84815 folgt
Wildon + 11.53 - 11.59
Retznei + 12.09 - 12.16
Spielfeld-Straß + 12.21 - 12.42 Tfz-Wechsel
Maribor 12.58 - 13.10
Ljubljana 15.25 - 15.30
Ilirska Bistrica 16.47 - 17.02
Sapjane 17.14 - 17.25
Opatija-Matulji 17.42 - 17.55 Ausstieg, ab als Leerzug
Rijeka 18.05 an

2) Sdz (HZ 12482/SZ 9304/D 16152 Rijeka - Wien FJBf am 19.04.2009

Rijeka ab 12.45 als Leerzug
Opatija-Matulji 12.55 - 13.25 Zustieg
Sapjane 13.44 - 13.55
Ilirska Bistrica 14.06 - 14.20
Ljubljana 15.36 - 15.41
Maribor 18.05 - 18.06
Spielfeld-Straß 18.24 - 18.39 Tfz-Wechsel, WU
Gralla + 18.52 - 18.56
Graz Hbf 19.13 - 19.16 Ausstieg
Bruck a.d.Mur + 19.53 - 19.55
Mürzzuschlag d 20.22
Wiener Neustadt Hbf 21.21 - 21.23 Ausstieg
Wien Meidling 21.55 - 22.00 Ausstieg
Wien Südbf Fbf d 22.08
Wien Erdbergerlände + 22.14 - 22.18
Wien Heiligenstadt d 22.36
Wien FJBf 22.39 an

Zugbildung:

Wien FJBf - Spielfeld-Straß - Wien FJBf: Tfz 1010.010 + Wagensatz Spielfeld-Straß - Rijeka - Spielfeld-Straß: Tfz (SZ/HZ) + Wagensatz

Wagensatz ab Wien FJBf:

Salon 1 (5181 0940 000-3) = Fa. Majestic-Imperator
WR Excelsior (5181 0843 010-0) = Fa. Majestic-Imperator
Ds Fourgon (5181 0940 001-1) = Fa. Majestic-Imperator
WR Equipage (5181 0830 000-6) = Fa. Majestic-Imperator
WR Ambassador (5181 0870 000-7) = Fa. Majestic-Imperator
WR Elisabeth (5181 0970 000-6) = Fa. Majestic-Imperator

Vmax = 120 km/h

Wagensatz: 258 t, 148 m, 6 Wagen (Bh = 122 %)

Alle Wagen verkehren ohne Anrechnung von KV.

Während der Abstellung in Rijeka werden nachstehende Leistungen
bestellt:

- Abfallentsorgung
- Wasserfüllen
- Bewachung der Wagen

Bitten HZ Zagreb (Fr. Sudzukovic) um Bestätigung.

Reinigung in Rijeka erfolgt durch die Wagenbegleiter.

Abfertigung durch PV-ErlebnisBahn (Hr. Soukup) gem. Zl. 850417917 - Preisvereinbarung durch PV-ErlebnisBahn (Fr. Koch).

Zusatz für ÖBB-Stellen:

Qualitätsstufe: 1

Wagenstellung (beschallt, ohne NBÜ) durch Fa. Majestic-Imperator.

WU/A_AU bei D 16153 in Wf regelt TR-W Ost.
WU bei D 16152 in Sd durch mobilen Wgm regelt TR-W Süd/Stmk.

ARTIS-Erfassung:

D 16153 durch Infra Verschub Wf
D 16152 durch PV-OP-GL Süd/Stmk-WEL

Verschub- und Kuppelarbeiten in Wf durch Infra Verschub (Verschub - mithilfe nach D 16152 in Wf durch Zub !)
Verschub- und Kuppelarbeiten Sd durch Infra Verschub

Zub-Stellung (1:0) regelt PV-BS Personaldispo Wien Süd und Graz - zusätzlich ein MA von PV-ErlebnisBahn mit SRK-Schulung.

Die Bestimmungen gem. Zl.:OS-003-12-2007 (NBÜ) sind zu beachten.

Tfz-Stellung regelt PV-OP-GL Ost Wien Süd-WEL.

Tfzf-Stellung regelt TR-F Bestellung Wien.

Bf Wien FJB/GB Verschub sorgen für og. Zugbildung.

Wasserfüllen regelt PV-OP-GL Ost/Wien FJB-FZP.

Reinigung und Bewirtschaftung regelt Fa. Majestic-Imperator.

Sämtliche im Zusammenhang mit og. Sonderfahrt anfallenden Kosten sind auf der Kostenstelle PV-PRO AS ErlebnisBahn (Kstnr. 31022090) zu verrechnen.

Thommo
Moderator
Moderator

Broj postova : 2302
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Re: Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by Gost on pon 6 tra 2009 - 10:24

Imaš ovdje o MI kad je bio u Rijeci prošle godine. Po ovome kako je najavljeno dolazi 6 vagona!!! Uglavnom dolaze u Opatiju organizirano (vidi da je sliazak u Matuljima i da vlak ide prazan do Rijeke kao što je i odlazak). Mislim da odsjedaju u Rezidensu u Opatiji.

EDIT
Našao sam i ovogodišnju cijenu 295€ + još cijena keteringa!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by Thommo on čet 16 tra 2009 - 10:36

Majestic bi danas trebao stići u RH!

Potvrđena je najava o 7 vagona: WR Elisabeth, WR Ambassador, WR Excelsior, WR Equipage, Salon, Ds Fourgon i Dmsz.

Thommo
Moderator
Moderator

Broj postova : 2302
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Parnjača 1061-103?! ;-)

Postaj by Thommo on čet 16 tra 2009 - 23:14

Čudan naslov, je li tako? mrgreen

E pa, jedan od komentara u Matuljima bio je ovaj: "Dobra parnjača, a?!" - reče tip prolazeći kraj naše Žutke 103 koja je upravo dovukla specijalni vlak Majestic Imperator u kolodvor Opatija-Matulji.

A ovako je počelo. Otišao sam do Matulja u očekivanju par buseva i dva-tri railfana, a ono IZNENAĐENJE:







Ovol'ko ljudi na kolodvoru nije bilo valjda od Franje Josipa!! smiling devil

Razlog okupljanja masa brzo se pojavio. Najavila ga je gospođ(ic)a s crvenom kapom.



I evo ga!










Thommo
Moderator
Moderator

Broj postova : 2302
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Parnjača 1061-103?! ;-)

Postaj by Thommo on čet 16 tra 2009 - 23:16

Inače, 103 je najzadnja stigla s revizije, možda su je zato poslali na Majestica? Nekako sumnjam u to. Very Happy

Iskrcavanje počinje:





Izbliza:



I napokon zeleno! 103-ka ima izlaz prema Rijeci.



Cijela kompozicija. Primijetite pad pruge na izlasku iz kolodvora.












Thommo
Moderator
Moderator

Broj postova : 2302
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Re: Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by sali on sub 13 vel 2010 - 22:01

Za potpunost ove teme :

HRT : Carski vlak u Opatiji

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[backPid]=38&tx_ttnews[tt_news]=35704&cHash=eafbcd1184

Srdačan pozdrav !

sali

Broj postova : 1857
Age : 65
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Re: Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by Gost on čet 25 vel 2010 - 14:58

Atancjon, atancjon


I ove godine dolazi "Majestic IMperator"!


Abbazia Hotel Miramar 15.–18. April 2010

Enjoy a journey with the unique Majestic tic Imperator Train and visit the ancient „Health Resort” Opatija (Abbazia). A century ago, to travel by luxury steam train through the scenic splendor and the ancient cities of Europe was to savor life at its finest - to feel and sense something intangible and unforgettable. These magnificent trains, with their exquisite carriages and luxurious decor, became as much a part of the traveling experience as the venerable cities and majestic countryside through which they rolled.

Lavishly designed for the nobility of Europe, the trains recall an era when craftsmen labored for the sake of excellence and reputation, and when those who were endowed with life's privileges were not averse to showing it.

It was this quest for perfection that led to one of the most stunning palaces on wheels ever, the Imperial train of the Austro-Hungarian monarchy.


A century after the original train was built, a team of train lovers set out to recreate this lost piece of history. Once again, the Majestic Imperator Train de Luxe is rolling across Central Europe.


PDF brošura

Text & broschure source: www.imperialtrain.com/MAJESTIC_IMPERATOR/e_index.php

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by KAPO on pon 12 tra 2010 - 6:37

tomo je napisao/la:
Atancjon, atancjon


I ove godine dolazi "Majestic IMperator"!


Abbazia Hotel Miramar 15.–18. April 2010
Oko koliko sati dolazi u Matulje i oće tko doć tamo?

KAPO

Broj postova : 1864
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Re: Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by Gost on pon 12 tra 2010 - 20:41

Ja sam se danas išao raspitat na riječki kolodvor ali ... no no nema još nikakvih informacija o vremenu dolaska vlaka! Pokušat ću što sutra, u utorak, saznati. Ali ravnajući se prema prošlim godinama, vlak bi u Rijeci mogao biti između 10.30 i podneva!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by Gost on uto 13 tra 2010 - 13:27

Predlažem da nastavimo ovdje!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Najavljen specijalni vlak Beč-Rijeka "Majestic Imperator"

Postaj by Sponsored content Today at 1:05


Sponsored content


[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.