Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by K 357 on sri 7 svi 2014 - 10:17

Trenutno su u 3.maju dva trajekta. Do prije dva dana se mogao skoro scijeli drugi trajekt Uslikat no premjestili su ga na tocno kut u kojem ga nemozes uslikat zbog platformi koje su se jucer porinule.
K 357

Broj postova : 714
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Postaj by lussinpicollo on sri 7 svi 2014 - 14:49

ikar je napisao/la: Drugi bi se trebao zvati KRK i biti će uključen na liniju Valbiska-Merag!
A gdje će Ilovik onda?

lussinpicollo

Broj postova : 126
Registration date : 14.02.2014

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on sri 7 svi 2014 - 16:48

ILOVIK bi trebao ploviti na liniji Valbiska - Merag kad se vrati s remonta. Do tada na toj liniji plovi BOL.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 3273
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Postaj by ikar on sri 7 svi 2014 - 16:49

Skupa će ploviti novogradnja "KRK" i ILOVIK...
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1110
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on sri 7 svi 2014 - 17:00

Jean je napisao/la:Prvoga je slikao LLeon čim je došao, potraži malo. Oba bi sa svog prozora mogao "opaliti" K357, ili ću ja morati otići do sestre...
LLeonove slike sam video kad ih je postavio. Ali od tada je prošlo mjesec dana. A na trajektima se radi. Ako žele da ih isporuče za sezonu ostalo im je još petnaestak dana rada na njima. Jer za Jadroliniju puna sezona počimlje 01.06. Znaći trebali bi biti u visokoj fazi završenosti ako ih misle isporućiti na vrijeme.

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by LLeon on pet 9 svi 2014 - 22:20

Kritičaru moj dobri, ja sam nešto pokušao, ali ovo je najbolje što se izvana može uhvatit. icon_whoknows 

Koliko vidim, po stupnju opremljenosti, ovo je drugi trajekt koji je stigao u 3. maj.

Komadić prvoga se vidi na ovoj fotki.

Još jedan pokušaj, iz lučice Brgudi. Lijevo prvi, desno drugi. Porinuti su redom: 503, 504, 505 i 506.
503 se oprema u Puli, znači da bi ovo mogli bit 504 i 505.

Prvi

Zanimljivo je čitat stare vijesti na uljanikovoj web stranici. mrgreen 

Polaganje kobilice GR 503, 2.10.2013.
Kako doznajemo, porinuće gradnje 503 planirano je sredinom siječnja, a primopredaja u ožujku 2014. godine.

Na porinuću, 25.1.2014.
Nazočnima se na početku obratio Eduard Milovan direktor ULJANIK Brodogradilišta koji je napomenuo visok stupanj gotovosti broda (503) te planiranu isporuku već u travnju ove godine.

Možda bi im netko trebao reći da je već sredina svibnjarolling on the floor

Moderator
Moderator

Broj postova : 2470
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on sub 10 svi 2014 - 0:48

Ovi brodovi teško će biti gotovi do početka ljetnog reda plovidbe, Ne znam u kojoj fazi su oni u Puli. A Jadrolinija je već onesposobila dva trajekta KRČANKU i JAZINE. Valjda će KORNATI i KRK Question  biti isporučeni na vrijeme.
A ovo bi trebali biti 505 I 506.

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by NP-549 on sub 10 svi 2014 - 11:07

hvala bogu i majki božjoj da su se konačno riješili Jazina
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 1982
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on čet 12 stu 2015 - 0:26

Nadam se da ste videjeli ovo (članak je iz Novog lista od 06.11.15.) ...

IDEJA PALA NA PLODNO TLO
Inicijativa HGU-a: Brod Jadrolinije nosit će ime Arsena Dedića

Preostaje tek vidjeti kada će odluka biti donesena, odnosno koji će brod ponijeti ime barda iz Šibenika. Kao u stihovima Arsenove pjesme: »Nek ima ime moje / trabakul, tender, bracera / važno mi je da plovim / važna mi je nevera...«

Hrvatska glazbena unija pokrenula je inicijativu za imenovanjem jednog od brodova Jadrolinije po velikom pjesniku, glazbeniku i čovjeku – Arsenu Dediću.

– U suglasnosti s obitelji, a po želji samog autora bilo bi idealno da to bude jedan od brodova koji povezuju luke i otoke srednje Dalmacije. Vjerujemo da ćemo najbolje objašnjenje ove naše inicijative dati na način da se prisjetimo pjesme Arsena Dedića »Brod s mojim imenom«, stoji u priopćenju Nikše Bratoša, predsjednika Hrvatske glazbene unije.

Po svemu sudeći inicijativa je pala na plodno tlo. U »Jadroliniji«, su se spremno odazvali prijedlogu HGU-a.  

– Zahvaljujemo se na vašoj inicijativi, koju smatramo vrijednim prijedlogom za imenovanje brodova Jadrolinije, upravo nešto što zaslužuje velikan poput Arsena. Posebna nam je čast činjenica da je to bila osobna želja samog autora. Ovakav prijedlog, uz poslanu pjesmu »Brod s mojim imenom«, smatramo hvalevrijednim te ćemo ga svakako uzeti u obzir prilikom imenovanja brodova bijele flote, a čija obnova slijedi velikim intenzitetom u narednom periodu, navodi se u odgovoru kojeg potpisuje predsjednik Uprave Jadrolinije Alan Klanac.
Kako iz svega proizlazi, preostaje tek vidjeti kada će odluka biti donesena, odnosno koji će brod ponijeti ime barda iz Šibenika. Kao u stihovima Arsenove pjesme: »Nek ima ime moje / trabakul, tender, bracera / važno mi je da plovim / važna mi je nevera...«
thomcro

Broj postova : 5475
Lokacija : Donje-škurinjski gaj levo pa na prvom raskršću desno i onda pravo
Registration date : 07.08.2011

http://www.pilana-mrkopalj.hr/index.html

[Vrh] Go down

Postaj by LLeon on sub 26 oľu 2016 - 8:19

Vijest iz Slobodne Dalmacije, lipanj 2015. Ne znam kako mi je ovo promaknulo hm  icon_whoknows
Dorom sam prije 3 godine plovio iz Rovinja za Veneciju i mogu reći samo pohvale za brod. super2

Zanemarimo riječ KATAMARAN u naslovu.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/275950/jadrolinija-otkupila-brzi-katamaran-za-462-milijuna-kuna
Jadrolinija otkupila brzi katamaran za 4,62 milijuna kuna

U flotu nacionalnog putničkog brodara i službeno je uplovio 49. brod, a riječ je o brzom brodu “Dora” koji je “Jadrolinija” otkupila od pulske tvrtke “Commodore Travel” za 4,62 milijuna kuna.

Riječ je o brodu koji je državna kompanija prije nešto više od dva mjeseca unajmila od dosadašnjeg vlasnika radi održavanja putničke linije između zadarskog Poluotoka i Preka na Ugljanu nakon što su trajektne pruge premještene na nova pristaništa u luci Gaženica.

“Dora” se trenutačno nalazi na redovitom remontu radi obnavljanja dijela plovidbenih svjedodžbi, pa na tri nautičke milje dugoj liniji plovi “Jadrolinijin” brod “Lara” koji može ukrcati gotovo 100 putnika manje od glavnog plovila na toj pruzi.

Formalna transakcija obavljena je između riječke tvrtke i liberijske kompanije “Commodore Cruises International”, službenog vlasnika “Dore”, koji je, potpuno očekivano, bio jedini natjecatelj na pripadajućem natječaju koji, sukladno zakonskim propisima, nije ni objavljen već se krenulo u izravan pregovarački postupak.

Prinova u “Jadrolinijinoj” floti izgrađena je 1989. godine u brodogradilištu “Marinteknik Verkstads” u švedskom Oregrundu pod imenom “Iris”.

Aluminijski brzi brod koji može ukrcati 320 putnika u rujnu 2000. godine kupio je “Commodore Travel” i preimenovao ga u “Doru” koja je godinama prevozila turiste iz Istre prema talijanskim lukama na sjevernom Jadranu.

Brod je dug 41,9 metara, širok je 7,6 metara, a pokreće ga stroj “Mercedes MTU”, snage 2300 kilovata, koji omogućava razvijanje brzine od 28 čvorova.

Zadnja promjena: LLeon; sub 26 oľu 2016 - 8:29; ukupno mijenjano 1 put.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by LLeon on sub 26 oľu 2016 - 8:25

U flotu Jadrolinije stiže novi karamaran (molim moderatore da promijene naslov teme iz "trajekti" u "brodovi"), sistership od Krilo carbo.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Nacionalni-brodar-kupio-novi-katamaran-Fjordpins-pedeseti-brod-u-floti-Jadrolinije?meta_refresh=true
Nacionalni brodar kupio novi katamaran: "Fjordpins" pedeseti brod u floti Jadrolinije

Temeljem potpisanog ugovora o kupoprodaji s norveškim brodarom Fjord1 AS, od mjeseca travnja novi član Jadrolinijine flote postat će katamaran »Fjordprins« izgrađen u najmodernijoj karbon-sendvič konstrukciji 2011. godine u Norveškoj. Kao što je pisao naš list,  kapacitet katamarana je 295 osoba i visokog je standarda uređenja. Dužina katamarana je 38,50 i širina 10,20 metara, s maksimalnom brzinom od 33 čvora. Vrijednost broda je preko 35 milijuna kuna, a uplov u hrvatske vode predviđen je za mjesec svibanj tako da će već ove sezone prevoziti putnike Jadrolinije na neke od njihovih omiljenih destinacija.

Osim navedenog, jučer je službeno priopćeno iz Jadrolinije da je strateški razvoj ove kompanije uvjetovan modernizacijom flote s ciljem održavanja tehničke pripremljenosti flote za koncesionirane linije, ali i obnovom flote za nekoncesionirani dio poslovanja. Uzevši u obzir koncesijske natječaje, pozitivne trendove u hrvatskom turizmu, te imajući u vidu dobru poslovnu priliku s tržišta rabljenih brodova, Jadrolinija je odlučila iskoristiti priliku za obnovu katamaranske flote.

– Kupnja ovog katamarana pridonijet će stvaranju snažnije Jadrolinije. To znači konkurentnost Jadrolinije u koncesijskim natječajima pred nama, efikasnije povezivanje na postojećim katamaranskim linijama, a našim putnicima udobnije putovanje i višu razina usluge. U situaciji kada cijene rabljenih putničkih brodova zadnjih 12 mjeseci rastu, trebalo je promptno reagirati na ovakvu priliku, koja podrazumijeva dobru cijenu za katamaran star pet godina i vrlo atraktivnog uređenja, kazao je Alan Klanac, predsjednik Uprave Jadrolinije.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Jadrolinija ide u izgradnju broda od 50 milijuna eura

Postaj by borna on ned 13 kol 2017 - 16:37

Koncept novog Jadrolinijinog broda za povezivanje vanjskih otoka s kopnom, čija je vrijednost procijenjena na čak 50 milijuna eura, dovršen je ovih dana, potvrđeno je iz Jadrolinije.

Izrađene su i prve 3D kompjutorske vizualizacije broda, suvremenog plovila koje će moći ploviti u zahtjevnim uvjetima otvorenog mora na Jadranu. Riječ je o brodu od 10 tisuća bruto tona, duljine 120 metara, približnih dimenzija sadašnjeg Marka Pola, s kapacitetom prijevoza do 220 vozila i tisuću i pol putnika, kojima će na raspolaganju biti dva velika salona s ugostiteljskim i ostalim pratećim sadržajima, piše Novi list.

Osnovna ideja je da novi brod bude u mogućnosti ploviti u težim uvjetima plovidbe na otvorenom moru odnosno povezivati odredišta gdje bi plovidba trajala pet do šest sati uz nekoliko ukrcaja i iskrcaja. Kad govorimo o vanjskim otocima, treba reći da u njih ne spadaju samo Lastovo i Vis, već i Korčula i Hvar. Ovim brodom Jadrolinija namjerava zamijeniti brod »Lastovo«, građen 1970. godine i kapaciteta prijevoza svega 60 vozila, kaže Alan Klanac, predsjednik uprave Jadrolinije.
poslovni.hr
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 4303
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike

Postaj by borna on ned 13 kol 2017 - 19:50

Slobodna Dalmacija je objavila slike toga lijepog broda

Više teksta je na Linku
borna