Turistički vlak u Rijeci

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by LLeon on čet 3 lip 2010 - 15:54

Možda uprava HŽ-a u Zagrebu zna za to, ali dok pismo stigne do Rijeke. Znate li vi koja je to astronomska udaljenost?
Ako su englezi kontaktirali samo SŽ, onda sigurno neće dalje od Šapjana. smiling devil

LLeon
Moderator
Moderator

Broj postova : 2343
Age : 38
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost on uto 15 lip 2010 - 12:32

Evo djela onoga što bi nama u cijeloj priči trebalo biti najzanimljivije mrgreen :

pwormald je napisao/la:Timetable for each day is:

Sunday 20th June
Ljubljana (15020) 08.00
Črnuče (photostop) 08.10 08.30
Homec (photostop) 08.44 09.04
Kamnik (photostop) 09.09 09.29
Kamnik Graben (15021) 09.31 09.45
Kamnik Mesto 09.46 09.55
Ljubljana pass 10.25
Ljubljana zalog (15023) 10.33 10.45
Ljubljana depot (do not alight!) 10.50 11.05
Ljubljana 11.10 11.19
Borovnica (photostop) 11.37 11.57
Logatec (photostop) 12.18 14.08
Planina (photostop) 14.16 14.31
Postojna 14.49 15.09
Pivka (photostop) 15.20 15.43
Ilirska Bistrica 15.57 16.07
Šapjane (12483) 16.19 16.32
Rijeka 16.59


Monday 21st June
Rijeka (34801) 08.00
Škrljevo (62760) 08.13 08.30
Bakar (62761) 08.48 09.10
Škrljevo (34001) 09.28 09.35
Movavice 11.00 11.35
Ogulin 12.04 12.34
Karlovac (37762) 13.26 16.05
Burbnjarci 17.32 17.45

Metlika (15xxx) 17.50 18.13
Črnomelj 18.34 18.48
Otavec 18.53 19.07
Novo Mesto 19.53

...
Vidimo se u nedjelju poslijepodne na kolodvoru :skok : tru truuu ... ako tad ne umrem od radoznalosti mislim da neću onda nikad više laugh 2 rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost on sri 16 lip 2010 - 14:25

Snimajuć danas u podne na kolodvoru naletjeh na jednog lika (kol'ko am ga skužil na ingleštini da je iz česke!) koji je snimal našu karavelu u odlasku. Rekal mi je da ide za Ljubljanu u deset do jedan i da će doć sa tim espešl vlakom u nedjelju popodne.

Nego imam jedno pitajnje: osim mene ( mad :tease: ) ima li još koji partiđano (da ne napiśem dobrovoljac/dragovoljac) koji će doćekat taj vlak u nedelju popodne? Zabava je zagarantirana u svakom slučaju mrgreen !!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost on ned 20 lip 2010 - 20:41

Samo kratko pisano izvješće:

Vlak je došao na vrijeme (!!!), u 16.59 ali ... vlak nije dovukla karavela (kako je bilo dogovoreno) nego žutka!

B it će zanimlivo vidjeti što će ujutro bit na čelu kompozicije, dal' dizel il' elektra, dal' karavela il' žutka! Vlak sutra ujutro (21.06.) polazi u 08.13 iz Rijeke

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost on ned 20 lip 2010 - 23:12

Vlak je umjesto dizela dovukla Žutka!!!




Pomalo izlaze ...


Vrlo brzo su skontali karavelu pred polazak za Moravice i spremno je snimali


I šetali ispred nje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by kiki273 on pon 21 lip 2010 - 8:09

Sad je 08:08 upravo je prošao s karavelom ispod mene (na Vežici).

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.

kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5549
Age : 41
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost on pon 21 lip 2010 - 8:13

kiki273 je napisao/la:Sad je 08:08 upravo je prošao s karavelom ispod mene (na Vežici).
Upravo sam se čul sa Koblerom i on je rekal da ih je vukla karavela 008

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by kiki273 on pon 21 lip 2010 - 8:18

Nisan videl (dugo je) ali sva sreća da je karavela pa san ju čul, ja sam se napalio na poslje 8:15, jer je rečeno da polazi u 8:13

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.

kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5549
Age : 41
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost on pon 21 lip 2010 - 8:34

kiki273 je napisao/la:.... ja sam se napalio na poslje 8:15, jer je rečeno da polazi u 8:13
Sorry, moja greška jer sam gledal na krivo mjesto! U 08.13 je predviđen dolazak u Škrljevo a ne polazak iz Rijeke.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by LLeon on pon 21 lip 2010 - 8:59

8:53 upravo stigli u Bakar. Sakrili su mi se iza jedne poduze kompozicije EAS-a. :(
9:21 nastavili put dalje.

LLeon
Moderator
Moderator

Broj postova : 2343
Age : 38
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by ikar on uto 22 lip 2010 - 16:45

NP ima pravo. Glavno da je organizator izleta gosp. Phil Wormald bio napad i drvljem i kamenjem u vezi organizacije, a čovjek proputovao gotovo sve europske (ako ne i svjetske) željeznice...

ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1110
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by NP-549 on uto 22 lip 2010 - 16:50

Ako nekog zanima šta sam ustvari napisao nek pogleda u smeću, mada bi vrlo lako mogao post nestat i od tamo

NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 1885
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by ZlayoZg on uto 22 lip 2010 - 16:56

Postove sam ja prebacio u smeće jer je rasprava otišla u krivom smjeru i zbog vulgarnih izraza.
A samo neka netko pokuša nekaj obrisati iz smeća,odmah gubi status moderatora i ima ban 3 dana.

ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3013
Age : 32
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by kico101 on uto 22 lip 2010 - 17:00

ZlayoZg je napisao/la:Postove sam ja prebacio u smeće jer je rasprava otišla u krivom smjeru i zbog vulgarnih izraza.
A samo neka netko pokuša nekaj obrisati iz smeća,odmah gubi status moderatora i ima ban 3 dana.
Nije li negdje zapisano da su prijetnje ZABRANJENE na forumu, a toga bi se Administrator trebao pridržavati. Što bi to trebalo značiti? Malo smirimo tenzije.
I još nešto, želim da mi se objasni gdje je i zašto je nestao jedan moj bezazleni pomalo zafrkantski post o pruzi preko otoka? Nikoga nisam vrijeđao niti sam puno promašio temu. Ako ćemo tako, onda obrišimo i cijelo brdo tema poput Viceva, Njam, njam i sličnih.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )

kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2143
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Miha on uto 22 lip 2010 - 17:25

Ja ne znam što se ovdje počelo događati al na žalost ovakvim postupcima bi se ljudi s ovog foruma mogli početi seliti. A iovako nije baš da nam je forum "krcat" aktivnih članova... Ja isto ne vidim neki razlog zašto bi se po meni pomalo simpatični i "smješni" postovi brisali jer oni na neki način unose i daju čitatelju želju i interes da nastavi dalje čitati te da se na kraju krajeva i malo nasmije, a ne izlaze jako iz okvira teme.


Sorry na OT al imao sam potrebu to reći.

Miha

Broj postova : 576
Age : 26
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Drempa on uto 22 lip 2010 - 18:50

E ljudi moji kako si krojite tako če biti o oveme mi je Mauro danas pričao to jest kakavog ste si gazdu stavili taj kroji po svome bez uvrede moliču samo kažem da sm čuo za ovu prepirku i nije demokratski da se odmah krešeju ono koji su duže od onoh koji su nabrzinu narasli u bosove to je moje mišljenje i izgleda da je ova godina važnih odluka za sve forume tako i ovaj .

Drempa

Broj postova : 414
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Registration date : 06.04.2009

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost on uto 22 lip 2010 - 19:18

NP-549 je napisao/la:Ako nekog zanima šta sam ustvari napisao nek pogleda u smeću, mada bi vrlo lako mogao post nestat i od tamo
Ja nemogu pročitat jer ne vidim taj dio 4uma mrgreen , pošalji na PP

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean on uto 22 lip 2010 - 19:36

Aj malo smirimo tenzije. Je itko skužio šta znači onaj moj izbrisani post sa tri smajlija? Taj post znači da je ovaj vlak ipak poslužio za nekakvu forumsku ekskluzivu. Dajte mi sat vremena da to oblikujem u pristojnu pričicu!

______________________________________

'Ko drukčije kaže - kleveće i laže! Našu osjetit će pest.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2101
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean on uto 22 lip 2010 - 20:48

Shvatili ste što sam htio reći postom sa smješećim đavolima? Ok, ajmo krenuti onda.

Budući da boravak tri slovenska putnička vagona i jednog vagon restorana na riječkom kolodvoru ne predstavlja nikakvu atrakciju, odlučio sam dokumentirati nesvakidašnje situacije koje će ta kompozicija izazvati. Kako se sve odvijalo radnim danom, fotografiranje putničkih vagona na Bakarskoj pruzi u prijepodnevnim satima nije bilo izvedivo. Nadam se da je netko ipak uspio ovjekovječiti tu nesvakidašnju pojavu.

Karavela koja vuče putničke vagone pod 3kV žicom prema Moravicama postala je uobičajena pojava, pa niti to nije vrijedno fotografiranja... Ostaje samo još jedna atrakcija koju railfanovi već dugo nisu vidjeli: klasika na Ozaljskoj pruzi! I to vučena manevarkom od Karlovca do Metlike. Da bih to pofotkao, morao sam krenuti iz Matulja nešto poslije 14:30. U Karlovcu sam bio točno u 16:00, taman da uhvatim polazak nesvakidašnje kompozicije prema Mahičnom. Na čelu kompozicije manevarka 2132-315:


Vrijeme je za polazak:








Da ne budem jedini forumaš sa ekskluzivnim fotografijama ovog vlaka sa Ozaljske pruge, pobrinuo se kolega čije slike očekujemo na jednom od prijateljskih foruma.

Dosadna kiša koja me pratila od Rijeke nakratko je smanjila intenzitet (ne i prestala!) u Karlovcu, ali se pojačala kako sam se približavao Ozlju. Dolaskom do nadvožnjaka iznad istočnog portala tunela Ozalj, zamijetio sam da turistički vlak upravo ulaz u ozaljski kolodvor, a kolega forumaš je već na svojoj poziciji:


U Ozlju je vlak stao, a putnici se rastrčali oko njega cvrckajući fotoaparatima gotovo kao Tomo:


U želji da fotografiram vlak na izlazu iz tunela ispod ozaljske tvrđave napuštam svoju foto-poziciju i krećem prema zapadu, no promašujem cesticu koja vodi do izlaska iz tunela i nakon kraće vožnje kroz šumu izbijam na ŽCP:


Odlučujem da se neću vraćati prema Ozlju jer će vlak vjerojatno proći dok ja stignem do tunela. Mjesto sa kojeg sam opalio prethodnu sliku čini se kao dosta dobro za sačekušu, ali do prolaska vlaka ima još ponešto vremena, pa snimam prirodu. Ovo je mjesto gdje se spajaju pruga, cesta i Kupa i tako spojene idu do Kamanja:


______________________________________

'Ko drukčije kaže - kleveće i laže! Našu osjetit će pest.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2101
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean on uto 22 lip 2010 - 20:56

Kiša, koja je na trenutak stala ponovno pojačava. Procjenjujem (pogrešno!) kako do prolaska vlaka imam još toliko vremena da skočim u auto po kišobran. Dok sam ga vadio iz auta primjećujem kako na ŽCP jedan vozač staje, ali nakon sekundu-dvije premišljanja ipak kreće preko pruge. Nakon toga začulo se i trubljenje manevarke! Više nema vremena da se vratim na povišenje, morat ću slikati iz trave pokraj auta...






Pruga i cesta slijedećih par kilometara, kao što rekoh, prate jedna drugu, što znači da sam vozio paralelno s vlakom, sustizao i prestizao ga, pa zastajkivao da ga poslikam:






Vlak je ponovno stao u kolodvoru Kamanje. Putnici su opet imali fotosešn, a ja dovoljno vremena da poslikam kompoziciju iz više kuteva:







______________________________________

'Ko drukčije kaže - kleveće i laže! Našu osjetit će pest.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2101
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean on uto 22 lip 2010 - 21:00

E, kad se mogu stranci prtiti preko žica od likovnih signala, sprtit ću se i ja! Sve za dobru fotku!








Primjetio sam u Karlovcu, Ozlju i Kamanju da je prometnik dva puta fućkao: prvi zvižduk značio je putnicima da se vrate u vagone, a drugi polazak:








Nastavljam slijediti vlak s nadom kako ću ga još negdje snimiti na otvorenoj pruzi, ali dok sam se vratio do auta pobjegao mi je previše da ga stignem do ŽCP, a nakon toga se cesta i pruga više ne susreću...

______________________________________

'Ko drukčije kaže - kleveće i laže! Našu osjetit će pest.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2101
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean on uto 22 lip 2010 - 21:03

Nakon nekoliko kilometara vožnje kroz pitoreskne krajolike doline Kupe, bez prethodne najave sa moje desne strane ukazala se cestica i na raskršću putokaz Bubnjarci. Vozim tom cesticom i divim se starim prizemnim kućicama u cvijeću, razmišljajući hoću li pogoditi skretanje za željezničku stanicu. Odjednom se s desne strane ukazao policijski kombi, a sekundu potom u prazninu iza njega uklizala je crvena lokomotiva i četiri putnička vagona. Al' smo sinhronizirani! Pronašao sam kolodvor, samo da mi sad granični policajci ne počnu oduzimati vrijeme.

Dok su graničari putnicima pregledali putovnice, ja sam prošetao do čela vlaka i snimio nekoliko fotki. Kiša nije imala namjeru smilovati se barem još tih desetak minuta dok vlak ne ode preko Kupe. Štoviše, pljuskala je nesmiljeno po objektivu, kojeg je trebalo non-stop briskati:






Da očuvamo tradiciju: nono


Evo konačno, nakon tko zna koliko vremena, klasike u Bubnjarcima! Jest sa manevrom na čelu, ali kakva je-takva je: klasika je! Tko zna koliko je Švedova i Šinobusa prošlo ovom prugom otkada se zadnji put njome kotrljala klasična kompozicija sa lokomotivom i vagonima?








______________________________________

'Ko drukčije kaže - kleveće i laže! Našu osjetit će pest.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2101
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean on uto 22 lip 2010 - 21:05

Putovnice su pregledane, a prije napuštanja Hrvatske i nastavka putovanja Slovenijom slijedi još jedan fotosešn za putnike:








Prvo fućkanje prometnika znači "Ajmo, ekipa, krcaj se u vagone!":


Drugo fućkanje znači polazak i rastanak sa Hrvatskom. Sretno u nastavku putovanja i dobar provod želim!


Ode...

A nakon kratkog "razgovora" sa djelatnicima pogranične policije, odoh i ja.

______________________________________

'Ko drukčije kaže - kleveće i laže! Našu osjetit će pest.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2101
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost on uto 22 lip 2010 - 21:06

Znao sam ja da ti neš odoljeti izazovu mrgreen

clap suuupeer clap

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Marioo on uto 22 lip 2010 - 23:15

Svaka cast na ovom eksn
Jel to neka nova kamera pa da je i filmic pao??

Marioo

Broj postova : 456
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Sponsored content Today at 19:17


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.