Radovi u mojoj radionici

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Radovi u mojoj radionici

Postaj by borna on sri 16 stu 2016 - 19:50

Došlo je nešto novo (u stvari dosta staro)

Lokomotivu prije isporuke novom vlasniku treba dobro razvoziti

Imade i priloženu uputu

Meni su draže Maerklinke ma koliko stare bile, jednostavnije je pregledati ih i urediti

borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 3608
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Re: Radovi u mojoj radionici

Postaj by borna on ned 20 stu 2016 - 22:03

Do mene je došao i jedan dobro sačuvani komplet od Minitrainsa, na provjeru pa da pošaljem do poznatog kupca

Kutija je vrlo dobro sačuvana, unutra je sve na broju

Izvadih lokomotivicu da ju isprobam ali JOJ

Na desnoj strani nedostaje klin koji drži poluge!
Sada treba izmisliti (napraviti) tu minijaturu i onda dobro zalijepiti kod montaže?
Sve je očigledno novo odnosno vjerojatno je kod prve vožnje taj klin ispao i izgubio se..

Od jednog prijatelja sam dobio njegove ostatke za ispomoć pa sam se primio posla

Najprije sam sve rastavio i podmazao sa masti

Međutim muke s radom i dalje traju, motorčić radi ali povremeno zapinje (kod sporije vrtnje). Neki od zuba nije pravilan
(ili je možda na pužu problem?) pa kad dođe u određen položaj tvrdoglavo zapne i motor nema snage da se nastavi
vrtiti! Morat ću sve ponovo očistiti pa pod povećalom pregledati svaki zub(ić) i puž(ić) dok ne otkrijem grešku.
Gledajući kasnije ove slike gdje su zubčanici kod velikog povećanja sam otkrio da je jedan puž napukao po dužini te da su zubčanici
na osovinama malo potrošeni; kad neki od njih dođe do puknutog mjesta na pužu zapne!

borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 3608
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics