Radovi na Glavnom kolodvoru u veljači

Započni novu temu   Odgovori na temu

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Radovi na Glavnom kolodvoru u veljači

Postaj by borna on uto 15 sij 2013 - 16:33

Ajaj, što nas čeka....15. siječnja 2013.(Hina)
U tijeku su pripremne aktivnosti za uvođenje novih signalno-sigurnosnih uređaja na zagrebačkom glavnom željezničkom kolodvoru zbog čega je u planu njegovo zatvaranje na desetak dana tijekom veljače, doznaje se iz Hrvatskih željeznica.
Građani će o točnom terminu zatvaranja Glavnog kolodvora biti obavješteni tijekom dana koji slijede, najavljuju iz HŽ-a. Koji će to točno biti dani ovisi prije svega o vremenskim uvjetima.
Putnici će tijekom radova biti usmjeravani na Zapadni kolodvor i stanicu Maksimir tako što će vlakovi koji prema Zagrebu odnosno Glavnom kolodvoru dolaze sa zapada - iz smjera Ljubljane, Splita i Rijeke putovanje završavati na Zapadnom kolodvoru, a oni s istoka - iz Vinkovaca, Osijeka i Koprivnice, na stanici Maksimir.
Uvođenje signalno-sigurnosnih uređaja na Glavni kolodvor investicija je vrijedna 12,6 milijuna eura.

borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 3489
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Re: Radovi na Glavnom kolodvoru u veljači

Postaj by ZlayoZg on uto 15 sij 2013 - 21:33

borna je napisao/la:Ajaj, što nas čeka....15. siječnja 2013.(Hina)
Građani će o točnom terminu zatvaranja Glavnog kolodvora biti obavješteni tijekom dana koji slijede,...
Taj termin je od 1.-10.02.,rekao je Darko Peričić,direktor HŽ Infrastrukture.

Bit će zanimljivo,bit će zanimljivo.. eksn

ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3013
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Postaj by borna on uto 15 sij 2013 - 22:05

Na Zapadnom kolodvoru ima mjesta za putnike (samo trebalo bi urediti cijeli kolodvor prije) ali u Maksimiru??
Kojim putem će ići prolazni vlakovi (pravac Ljubljana -Bgd.na primjer)? Evil or Very Mad

borna
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Narcis on uto 15 sij 2013 - 22:27

borna je napisao/la:....Kojim putem će ići prolazni vlakovi (pravac Ljubljana -Bgd.na primjer)? Evil or Very Mad
Via Klara-Resnik, drugačije ne može.

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6044
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Pfaff on uto 15 sij 2013 - 23:57

Narcis je napisao/la:
borna je napisao/la:....Kojim putem će ići prolazni vlakovi (pravac Ljubljana -Bgd.na primjer)? Evil or Very Mad
Via Klara-Resnik, drugačije ne može.
Može. Zabok - Varaždin - Križevci... Obzirom da će ionako kasniti 378 minuta, prilično je svejedno kuda idu lud od smijeha

Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 7798
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Narcis on sri 16 sij 2013 - 12:18

U svakom slučaju bit će veselo 10-ak dana u željezničkom prstenu grada Zagreba.

Narcis
Administrator
Administrator

[Vrh] Go down

Postaj by Pfaff on sri 16 sij 2013 - 13:23

Narcis je napisao/la:U svakom slučaju bit će veselo 10-ak dana u željezničkom prstenu grada Zagreba.
Tako i tako je veselo već par dana. Mislim da korisnici neće ni primijetiti... rolling on the floor

Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 7798
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Narcis on sri 16 sij 2013 - 14:00

Kako si zloban smiling devil , a još bi samo to falilo, snijeg i zatvor Glavnog kolodvora, joj, neću ni zamišljati takav scenarij.

Narcis
Administrator
Administrator

[Vrh] Go down

Postaj by ICE-3M on sri 16 sij 2013 - 23:15

Narcis je napisao/la:Kako si zloban smiling devil , a još bi samo to falilo, snijeg i zatvor Glavnog kolodvora, joj, neću ni zamišljati takav scenarij.
Ne moraš zamišljati, takav scenarij je nemoguč iz razloga kaj se ti radovi moraju obavljati po suhom. Dakle, ako je snijeg ili kiša radova nema.

Kaj se tiče Maksimira, da problem je to kaj ima samo dva kolosijeka. To budu morali doč s vlakom iskrcat putnike i na rikverc do kolodvora Borongaj čije su skretnice udaljene nekih 500 metara od stajališta. Dobra je stvar na tom stajalištu, kaj je za razliku od zapadnog tu dosta širok i visok peron, te ima pothodnik, tako da se ljudi ne moraju još i provlačit između vlakova kao kaj budu morali na zapadnom. Uglavnom, ja živim dosta blizu Maksimira, nekih kilometar i pol, pa budem probao izvjestit o događajima.

ICE-3M

Broj postova : 595
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Umjesto u veljači, Glavni kolodvor zatvorit će se u ožujku

Postaj by borna on sri 23 sij 2013 - 22:39

Zbog vremenskih uvjeta, odgađaju se radovi na zagrebačkom željezničkom kolodvoru. Umjesto u veljači, započinju u ožujku. Radovi traju od 1. ožujka od 23 sata pa sve do 11. ožujka do četiri sata. U tijeku su i pregovori o uvođenju posebne tramvajske linije u vremenu radova i to na potezu Zagreb - Zapadni kolodvor pa Jukićevom, Jagićevom preko Glavnog kolodvora do okretišta Borongaj
Snježni uvjeti i kiša ne idu na ruku radnicima koji su već početkom veljače trebali krenuti s radovima. Rok se prolongira do ožujka, a na kolodvoru će vrijediti i posebna regulacija prometa, kazao je direktor organizacije i regulacije prometa HŽ infrastrukture Tihomir Španić.

'Bit će prekida prometa kroz Glavni kolodvor. Vlakovi iz smjera zapada završavat će vožnju na Zapadnom kolodvoru, dakle iz Varaždina, Savskog Marofa, Krapine, Stubice, Zaboka. Na Zapadnom kolodvoru vožnju će također završavati i vlakovi iz smjera Rijeke, Karlovca i Splita. Prigradski vlakovi iz smjera istok završavat će vožnju na stajalištu Maksimir', objasnio je Španić.

Lokalni vlakovi iz Koprivnice i Novske završavat će vožnju na kolodvoru Sesvete, a prijevoz putnika bit će organiziran prigradskim vlakovima.

'Zbog toga ćemo povećati broj prigradskih vlakova na relacija Sesvete - stajalište Maksimir kako bi mogli preuzeti te putnike', dodao je.

Što se tiče brzih i međunarodnih vlakova, ni oni neće stajati na Glavnom kolodvoru.

'Oni će vožnju završavati u Resniku, otkud će biti organiziran prijevoz putnika na autobus i transfer do kolodvora. Međunarodni vlakovi u tranziciji ići će pomoćnim prijevoznim putem od Sesveta preko Ranžirnog kolodvora - Zapadnog kolodvora i u smjeru zapada', zaključio je izjavu Španić.

borna
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by ZlayoZg on ned 3 oľu 2013 - 14:58

U petak,01.03.2013. u 23:00 sata je zatvoren Glavni kolodvor.Danas sam malo skočio do Žitnjaka i Resnika da snimim stanje..

Opako kontrasvjetlo i kolodvor Zagreb Žitnjak

Prolazi vlak 703(Rijeka-Osijek) sa 1141 304.U trećem vagonu su bili seabral i Vladimir S koji su me(nadam se) fotkali i mahnuli smo si međusobno. veselo

Odmara 1141 110 koja je tu od noćas u 02:44.

Potom sam se preselio malo na Resnik,i tamo je dosta živo.Stalno neki "muvinzi",manevriranja,premještanja,vlakovi dolaze i odlaze... 1141 388 i 1142 014

Krenuo sam prema izlaznim signalima,ali onda mi je zazvonio mobitel.Bio je to seabral koji me vidio iz vlaka koji je stajao u kolodvoru,gdje su se dodavali vagoni za Budimpeštu.Evo njega i Vladimira.

Nedugo zatim oni su krenuli dalje,a ja sam još malo ostao.

Konjica spremna za akciju. 1142 007,1141 381 i 1141 301

Prošao je i Đurek 104 kao vlak 69327 za Novsku.

Mađar 015 koji je izgleda defekt jer ga je Gredeljeva manevra odgurala u Gredelj.

ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3013
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Postaj by gaspa on pon 4 oľu 2013 - 22:55

Pretekli su me! Iako se ja često spremam nešto objaviti kao gladni icon ser ovaj put sam požurio ali moj Fotostručak izigrava neku ß-verziju pa mi nije dao linkove. Ima i tome lijeka kad uđeš u izvorni programski kod stranice ali sam nešto spetljao – zaboravio slikama dodati extenziju jpg pa me nije doživjelo rekavši da je korisnik (tj. ja) obrisao slike. Sad sam em ja shvatio foru, em se program opametio i surađuje s javnošću.

No, dakle, namjeravao sam otvoriti novu temu s naslovom Rekonstrukcija zagrebačkog Glavnog kolodvora (užasno mnogo fotografija). Ali da svaki autor ne piše svoje, pridružit ću se ovoj temi jer valja njegovati duh zajedništva. Propala mi je, doduše, fora s naslovom, jer bi vaša reakcija trebala biti otprilike ovakva: Užasno puno fotografija? Od Gaspe? Pa zar je i on počeo... Ne, ne brinite, samo je naslov trebao biti intrigantan, da vas malo zabavi, da vas prene iz monotonije. Inače, slika nema baš užasno puno, našlo bi ih se, našlo, ali nisu sve objavljene. Razlozi? Pretvaranje u oblik prilagođen forumu zahtijeva vremena. Rezultatima grupnih prebacivača na manji format nisam nešto bio zadovoljan pa i dalje dotjerujem sliku po sliku. A stari škrtac štedi i na memorijskom prostoru. Jest da me je Fotostručak obdario solidno umnoživši moj slobodni prostor za pohranjivanje, ali se i dalje ponašam racionalno. I – da sad ne duljim – usredotočimo se mi na temu.

Zagreb je dočekao izmjenu signalizacije na Glavnom kolodvoru. Nadamo se da će to biti urađeno kako valja, na nivou, i da nakon toga neki vlak neće istodobno dolaziti na 1., 2. i 3. peron. Nego da će sve teći kao podmazano i da će Zagreb GK moći istodobno primiti i propustiti SVE vlakove koji voze Hrvatskom. Pa, dakle, iskoristio ja priliku (a i lijepo vrijeme) baciti oko na zbivanja po tim rubnim kolodvorima. Kolikogod se ja tamo motao, nitko me nije šljivio. Kako rekoh: kad nastupate kao fotografi, važan je stav. A možda su imali isuviše svojih briga, umjesto da se bave samnom. Doduše, raznorazne osobe s fotoaparatima baš i nisu bile rijetkost. Pa su se valjda već naučili. Nisam, čini se, previše prestravio ni strojovođe koji su uvijek birali čudne pute (na kojima sam ja stajao) i uvijek vozili na strani sunca pa sam ih stalno morao zaobilaziti, da mi dođu niz sunce.

Opći dojam obilazaka: pa to funkcionira. Doduše, subotom popodne i nedjeljom nema puno stvari koje bi mogle poći po zlu; pravi ispit očekivao ih je tek danas. Kako čujem, ne baš suviše uspješno. Ali, glavno da je uhodavanje počelo, pa nek sad slobodno i intenzitet raste. Sve je puno raznoraznog užurbanog željezničkog osoblja koje usmjerava, formirani su novi peroni, tiskani informativni letci, uspostavljene nove prometne veze... Zanimljivo. No, idemo redom.

Kad sam počeo o vezama, eto nam (grdne li hereze!) tramvaja prije vlakova. Ponovo gledamo liniju 10. S jedne strane nadasve je pohvalno kako su se ZET i HŽ uspjeli uskladiti u međusobnoj potpori i priznavanju HŽ karata na linijama ZET-a (kako tramvaj 10, tako i bus 266 s dijela sisačke pruge, stajališta Klara i Odra). Međutim, od simbioze Hrvatskih željeznica i Zagrebačkog holdinga ipak ne treba suviše očekivati. U svim lecima prikazana je trasa lin. 10 Jukićevom i Vodnikovom ul. U stvarnosti tramvaj vozi Ilicom, Jelačićevim trgom i Zrinjevcem. Prenio nam Borna Zetovo umovanje da je to zbog gužvi na skretnici, ili tako nešto. E, jake li gužve u onom kvartu. Kako onda preživi skretnica u držićevoj, u smjeru juga, koju opsjeda 5 linija? Nisam uočio, ali moglo bi biti da skretnica iz Jagićeve u Hanuševu nije automatska pa bi je stalno trebalo ručno prebacivati, a za to treba izaći iz vozila, a prije toga dobro gledati u kojem je položaju... Sjećam se nekadašnjih vremena i izvanrednih skretanja kad tramvaj nije bio One Man Band. Kondukter je izašao, prebacio skretnicu, tramvaj je prošao, kondukter ju je vratio u normalni položaj, uskočio kroz svoja (stražnja) vrata i tramvaj je već vozio dalje.

Tramvajski vozni red ove desetke, nadalje, služi izgleda samo utrošku tonera na printerima objavljujući polaske prema srednjeeuropskom vremenu (GMT+1), dok tramvaji voze prema nekom svom satu (GMT+ZET) koji, osim valjda podjele sata na 60 minuta, nema neke veze s objavljenim polascima. Ali, dosta sam gnjavio tekstom, eto njega

Ne čine samo tramvaji poveznicu kolodvora. Svoje mjesto pod suncem našao je i Čazmatrans. Da su baš autobusi racionalno iskorišteni – nisu, a to će posebno potvrditi Trolejevci naučeni na svoj križ-kraš režim s minimalnim stajanjima.

Ostale autobuse ostavljam proučavati nekom drugom. Ipak, ne previdite luksuz isporuke putnika: iskrca te baš na peron odakle polazi (ili dolazi) vlak. A razlog je u slijedećem: peron, bolje rečeno kolosjek, 1 je najistočniji, a 5 najzapadniji. Pristup kolosjeku 5 je s ovećeg neuređenog (parkirnog) prostora uz magistralnu Čulinečku cestu. Kolodvorska zgrada (a vidjet ćete je i na slici) je s istočne strane i uz nju je, naravno, kolosjek 1. Prilaz svemu je prilično nereprezentativnim dijelom Čulinečke ceste s istoka, koja je ovdje neprelazno presječena prugom i taj njezin slijepi krak nije ni približno uređen kao zapadni dio, nit' ima kakvo suvislo parkiralište, dapače – prelazi u makadam i šoferi se imaju itekako iskazati da u najmanje 3 manevra smotaju pod 300 supnjeva, kako se ne bi vraćali u rikverc.

Dobro, dobro... bit će i vlakovi.

Da počnemo sa zapada? Slikanje redom je u osnovi imalo jedan drugi poriv – dokumentirati zagrebačke pruge (moj opsežni projekt već godinama, i koji će zaista imati užasno mnogo slika te zbog veličine neće moći biti objavljen na forumu nego distribuiran vama koje to zanima), pa su i ovom prilikom pronađeni i dokumentirani neki davno ili nedavno napušteni i zaboravljeni kolosjeci, jedan gotovo u samom srcu grada – pruga Studentskog centra. Tako i većina slika ima neku primjesu ili se fokusira na te industrijske kolosjeke, pa su takve slike iz ovog javljanja uglavnom izostavljene, ali se u objavljenima ipak može pronaći ta moja misao vodilja.

Nisam rekao da će biti užasno puno teksta, znači hajd'mo s riječi na – ne djela, nego slike. Na zapadu ništa novo odn. Zapadnom se kolodvoru sa zapada ništa ne približava.

A kad bi se približavalo, strojovođa bi, približivši se mom mjestu stajanja, vidio ovo

Tako je neobično slušati glas iz začudo razumljivog razglasa kako na ovim kolodvorčićima (vrijedi i za Sesvete; za Resnik nisam siguran imaju li ovu naprednu tehnologiju) objavljuje prispijeće vlakova na ovaj ili onaj peron, a njihove brojke nisu samo 1 i 2. I eto nam, uz klasiku nešto dalje, mađara na zapadnom. Zanimljivo, ovih dana možemo se uvjeriti u brojnost mađarskih garnitura. Jedno je kad o njima čitamo, ali sad ih veći dio i vidomo. Često zajedno. Tu je desno i poker prijenosnih građevina kojima u zadnje vrijeme posvećujemo nešto manje pažnje nego nekad.

Ma, kad sam već na zapadnom, a da ne odajem tajne svog projekta industrijskih pruga, uputit ću vas na nešto drugo. Eto se naredale njih 4, s 2 Bonda, po jednim u dizel i električnoj varijanti.

Današnja boljka željezničkog prometnog sustava su brojni neosigurani ŽCP. Protivnici te ocjene uhvatit će se ove slike i reći kako je na prugama osigurano sve i svašta, pa i naizgled neprelazi, kao ovaj. A za nježne duše jedna zanimljiva šarolika kombinacija na rubu kolodvora.

Na onoj slici gore dobili ste dojam prilično praznog kolodvora koji je tijekom rekonstrukcije postao udarna polazno-završna točka za zapad, jug i Sarajevo. A samo jedan vlak. Ne brinite, ostali lokalci su malo istočnije, u pričuvi.

Drugi pogled na smjer prema Glavnom kolodvoru

Kad smo već pokazali i zapadni ulaz na Zapadni kolodvor i istočni izlaz, pogledajmo onda i prilaz s istoka.

Obrnimo se opet oko svoje osi. Pogled na istok. Ovako ova dionica izgleda normalno. Lijevi i srednji kolosjek za Glavni kolodvor, desni za rasputnicu Trešnjevka i dalje preko Save.

Zaposjednutost obaju kolosjeka prema Glavnom kolodvoru, i to mirujućim vlakovima, neće se više tako skoro vidjeti

Šetnja nasipom i prugom zahtijeva cipele s nešto debljim đonom nego što je moj (za 75 kn ne valja očekivati previše), pa ćemo preskočiti nekoliko stotina metara i približiti se ulazu u Glavni kolodvor. Radovi su u punom jeku.

Kako ti isti radovi izgledaju s riječke i sisačke pruge? Ovako

Valja nama vidjeti što se pak dešava na istoku. No, o tome ćete čitati u slijedećem broju.

A onaj mađar koji je manevra gurala u Gredelj nije nužno u defektu. Zašto? I o tome ćete čitati u idućem broju.

gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 2380
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Postaj by gaspa on uto 5 oľu 2013 - 11:11

Nastavak iz prošlog broja

Zaputimo se dalje spram stajališta Maksimir, na južnom rubu kvarta nekoć zvanog Željeznička kolonija (ili samo Kolonija). Prvi dan ljudi su se valjda lagano privikavali i sve je bilo pomalo nalik tramvajskoj stanici. Cupkajući narod se ogledava hoće li se parkirani vlak već jednom pomaknuti i pripustiti ih u svoju unutrašnjost. Na Glavnom kolodvoru su ti vlakovi ipak otvoreni stajali na peronima pa se na polazak moglo čekati sjedeći u vagonima.

E, ali nije tu sparkiran samo jedan vlak, već dva. Tri, dapače! Opet ih je lijepo (i još malo pa neponovljivo) vidjeti kako su zauzeli sve prometne trake – pardon, kolosjeke.

Nema se o Maksimiru što puno pričati (onaj industrijski dio željezničkim je staretinarima puno zanimljiviji) pa nam valja put pod noge (u mom slučaju pod kotače) i dalje na istok, do Sesveta. Ulazni dio sa strane zapada (iako smo zapravo već dobrano ušli u područje kolodvora)

Trenutak kad kolodvorska zgrada nije bila zaklonjena vlakovima (manevre su ovih dana došle na svoje)

Čovjek naprosto ne može odoljeti da pritom ne ovjekovječi i neki vlak. Ovaj je sa svoja 3 vagona tipski standard HŽ-a (tolike su nekad bile zagrebačke tramvajske kompozicije). A o kojem se vlaku radi – ne pitajte. Nekako prihvativši činjenicu da je vozni red samo mrtvo slovo na papiru zaključio sam da je jalov posao gledati taj dokument i prema njemu određivati vlakove. Kod budućih determinacija valja mi povesti Zlayu (ili da on povede mene) koji se u to bolje razumije i još uvijek radi s voljom.

Ono je bila pokretnina. Ima tu i nekretnina. Koliko bi Pfaff našao prijatelja u ovoj željezničkoj skalameriji...

Neću vas suviše opterećivati ni sesvetskim kolodvorom. Pogledajmo kako izgleda njegov ulaz s istočne strane...

...odn. izbližega (ono sasvim lijevo nizbrdo je industrijski kolosjek koji se grana za Sljeme i Gradatin; nastavak od Gradatina do Stakla je demontiran)...

... a kako njegov izlaz na istu tu stranu (kad imaš sreće, uvijek ti se u kadru nađe i neko pokretalo)

Ova potonja slika pokazuje nam kolosjeke i moguća skretanja, potrebna za priču koja slijedi. Krajnji desni kolosjek (koji se pripaja ostalima) ima slijepi odvojak (ravno) a skretanje desno je (kasnije udvojeni) industrijski kolosjek PP Maksimir.

Vozači automobila, pa i pratitelji tramvajskog prometa, nekako su naučeni da je pravac kretanja desnom stranom, dok im kretanje lijevom stranom (kod dvosmjernog prometa) nalikuje protuprirodnom bludu. Pa bi se onda neki nevježa pitao čemu one prelazne tračnice s kolosjeka na kolosjek. Čemu? Eto čemu. Dokazali smo njegovu svrhovitost i uporabljivost.

Ovo dalje nastavak je priče ali ne s istim akterima. Prethodni vlak završio je u kolodvoru Sesvete (a možda je već na putu i prema Resniku) kad li se pojavio novi. Odakle li ih samo vade? Kao da u smjeru istoka imamo 10 pruga a ne samo dvije. Dakle, taj novodolazeći slijedio je putanju starog a ja sam se postavio na mjesto za slikanje njegove desne strane u zavoju ostavljajući kao mjesto uzmaka najdesniji kolosjek, onaj za PP Maksimir.

Ali, bojim se da je ovaj imao pik na mene i odlučio iz svoje krajnje desne preći u svoju krajnju lijevu (koliko košta takav prekršaj u cestovnom prometu?) dokazavši da su ovih dana na sesvetskom kolodvoru ama baš svi kolosjeci aktivni, i to u oba pravca. Naravoučenije: ne hodaj bezbrižno po rubnim kolosjecima koji djeluju kao da su izvan funkcije.

Nakon što mi je dojadilo da me umjesto RVR-a kolodvorom proganjaju vlakovi pođoh vidjeti što se zbiva na onom četvrtom nadomjesnom kolodvoru, Resniku. Odabrao sam put direktno do stanične zgrade i kolosjeka 1, gdje vozači autobusa okrećući se na kraju puta vjerojatno skidaju sve zvijezde s neba. I tu je čuveni par plavo-bijelih strateških građevina.

Ne znam, zapravo, što mi je bilo birajući ovaj pristup, kad je sunce ionako bilo s druge strane i kad sam morao preskakati sve kolosjeke (iz ranijeg izlaganja zaključili biste da ih ima 5, ali ih ima 6 – taj šesti (koji se odvaja nalijevo) je industrijski, za istovar cementa u skladište Nexe grupe i on se ne preskače jer je dijelom duž skladišta postavljen na izdvojenom betonskom nasipu, pa bi se mogao preskakati samo s motkom. A kad smo već kod nasipa, na ovoj slici kolodvora Resnik vidimo improvizirane perone nastale nasipavanjem šljunka (krajnje lijevo i krajnje desno).

Iz južne daljine možda imamo cjelovitiju sliku – i šturc za operativnu mehanizaciju, i autobusni kiolodvor uz pošodrani 5. peron.

Kako se (relativno) sigurno kretati preko tračnica? Pogledaš je li na signalu crveno, pa si siguran da bar s jedne strane ne bude iznenađenja. Ako još vidiš i signal za prilaz s druge strane – super! Sigurnost je zajamčena. Ali, dok sam se ja bavio kadriranjem, opet mi se s leđa nešto prišuljalo, srećom dovoljno sporo da sam mogao umaknuti i zauzeti drugu poziciju, za novi, šuljajući, predmet razmatranja.

Ovaj se prišuljao sa strane, iz Gredelja. Kolosjeci Gredelja, čini se, rezervno su parkiralište za vozni park koji ne stane na Resnik ili tamo smeta. Tu se možda krije i odgovor na ono Zlayino opažanje o odvlačenju mađara prema Gredelju. Možda su ga samo sparkirali (doduše, zašto se nije sparkirao sam, jer tamo ima struje? – a možda je HŽ postavio takva pravila da nema samostalne vožnje tim kolodvorima već moraš koristiti usluge peljara).

I onda, za kraj, još nekoliko sličica pasivnog voznog parka, od cjelokupnih kompozicija (nevjerojatno koliko sam ih u tom jednom danu vidio s odredišnom oznakom Koprivnica, kao da je veza za tamo svakih pola sata pa im treba hrpa vlakova)...

... do pojedinih primjeraka, s naglaskom na njihovu grafičku izvedbu

Ja rekao svoje. To je bilo to – mali informativni isječak o trenutnim radnjama, zbivanjima i stanjima iz onih užasno mnogo slika, jer ne treba pokazati sve; treba ostaviti manevarskog prostora za dodatke i drugima.

Još nešto: ako su glagoli riječi koje izražavaju radnju, zbivanje ili stanje, kako se zovu slike koje prikazuju to isto?

gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 2380
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Postaj by borna on uto 5 oľu 2013 - 14:47

Mogu samo reći HVALA Gaspa, Oodlično i hooćemo JOŠ! Shocked

borna
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by portos on uto 5 oľu 2013 - 15:19

zašto se nije sparkirao sam, jer tamo ima struje?
Nema. Struja završava ubrzo nakon zavoja. Bilo bi korisno da ima ali - NEMA.

portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 472
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Signalno-sigurnosni uređaji na Zagreb Glavnom kolodvoru

Postaj by borna on sri 1 svi 2013 - 22:19

od 2. do 3. svibnja 2013. u dvodnevnom službenom posjetu Hrvatskoj boravit će Siim Kallas, potpredsjednik Europske komisije i povjerenik za promet. Jedan od događaja kojima će prisustvovati jest svečana primopredaja potvrde o preuzimanju radova (taking-overcertificate) i otkrivanje spomen-ploče u povodu završetka IPA-projekta Signalno-sigurnosni uređaji na Zagreb Glavnom kolodvoru. Spomen-ploču otkrit će g. Siim Kallas, potpredsjednik Europske komisije i povjerenik za promet, a svečanosti bit će nazočni i dr. sc. Branko Grčić; potpredsjednik Vlade RH i ministar regionalnog razvoja i fondova EU; dr. sc. Siniša Hajdaš Dončić, ministar pomorstva, prometa i infrastrukture, kao i Darko Peričić, predsjednik Uprave HŽ Infrastrukture.
U sklopu projekta zamjene signalno-sigurnosnih uređaja, vrijednoga 11,4 milijuna eura, od čega je 85 posto bespovratnih sredstava EU-a, a 15 posto sredstava iz državnog proračuna, na Zagreb Glavnom kolodvoru zamijenjene su 124 skretničke postavne sprave, 68 signala i ostalih manjih vanjskih signalnih elemenata te kompletan unutarnji uređaj.
Novi uređaj omogućuje bolju protočnost prometa vlakova na cijelome zagrebačkom čvorištu, od Borongaja, Hrvatskoga Leskovca i Zagreb Klare do Zagreb Zapadnog kolodvora, te skraćuje vrijeme njihova manevriranja, a što smanjuje utjecaj uskoga grla u daljinskome prijevozu na X. i na B-ogranku V. paneuropskoga prometnog koridora.
Nakon obnove i rekonstrukcije dionice pruge Vinkovci – Tovarnik – državna granica to je drugi završeni izvedbeni projekt koji je HŽ Infrastruktura d.o.o. realizirala uz pomoć EU-ovih sredstava. Osim tih projekata HŽ Infrastruktura d.o.o. sada realizira projekt Obnova i rekonstrukcija pruge Okučani – Novska, a u fazi projektiranjaje još šest projekata koji se financiraju sredstvima EU-ovih fondova.
HŽ Infrastruktura d.o.o. sada provodi i natječaje za projektiranje za dva projekta, a u pripremi je i nekoliko izvedbenih projekata za apliciranje za sufinanciranje iz sredstava EU-ovih fondova nakon ulaska Republike Hrvatske u punopravno članstvo Europske unije.
Izvor: Odnosi s javnošću HŽ Infrastrukture

borna
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 15:34

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]