Navijački vlakovi

Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Navijački vlakovi

Postaj by Jean on čet 1 svi 2014 - 13:40

Ponukan informacijom kako će za navijače NK "Rijeke" u srijedu 07. svibnja 2014. biti organiziran odlazak na prvu utakmicu finala Hrvatskog nogometnog kupa tzv. Bijelim vlakom, odlučih se prisjetiti posljednjeg Bijelog vlaka. Godina je bila 2006., samo što je tada prva srijeda u svibnju padala na Dan oslobođenja Rijeke - 3. svibanj. Povod isti - finale Hrvatskog nogometnog kupa, s tom razlikom što se tada putovalo u Varaždin, a utakmica je bila uzvratna. "Rijeka" je sa Kantride ponijela vrlo povoljan rezultat - 4:0 i time potaknula velik broj svojih navijača da organizirano pođu vlakom u Varaždin na uzvrat i proslavu osvajanja drugog uzastopnog Rijekinog Kupa. Ako sam dobro uspio pobrojati, čini mi se da je u kompoziciji bilo 16 vagona, a od Rijeke do Moravica vukle su ju lokomotive 1061-017 i 1061-016 (negdje na forumu smo već imali sliku lokomotiva na tom vlaku, ali ju ja sad ne mogu naći):











Putovalo se Bijelim vlakom i u Zagreb, ali na prvenstvenu utakmicu 21. travnja 1999. Kome se da brojati vagone, neka pokuša sa slijedećeg filmića. Ovako po filmu vidljivo je samo da obje žutke imaju "naopako" postavljeni pantograf (_>__<_) i da druga nema veliku upravljačnicu. Čini se da su obje iz podserije 100...



U srijedu ne sumnjam da će biti dovoljno snimatelja sa kvalitetnijim kamerama da zabilježe polazak prvog 25kV Bijelog vlaka. Prema navodima organizatora (KN Armada Rijeka), vlak će ovoga puta imati 15 vagona jer je to maksimalan broj koliko zaprega ASEA ili brena može povući prema Zagrebu.

______________________________________

'Ko drukčije kaže - kleveće i laže! Našu osjetit će pest.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2102
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by thomcro on čet 1 svi 2014 - 18:13

... zaprega će vozit do Lokava a dalje ide samo jedna Asea

thomcro

Broj postova : 5483
Lokacija : Kroatistanski gaj
Registration date : 07.08.2011

http://www.pilana-mrkopalj.hr/index.html

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Pfaff on čet 1 svi 2014 - 18:24

dida je napisao/la:... zaprega će vozit do Lokava a dalje ide samo jedna Asea
Zna li se kad će biti u Loquama?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.



Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 7810
Age : 68
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by thomcro on čet 1 svi 2014 - 19:01

Pfaff je napisao/la:
dida je napisao/la:... zaprega će vozit do Lokava a dalje ide samo jedna Asea
Zna li se kad će biti u Loquama?
Još nemam nikakve 100% sigurne informacije! Znam samo ono što je Jean napisao ... ide 15 vagona i dve Asee. U ku uru "to" ide i u ku uru se "to" vraća još nitko nezna 100% ... navodno da ide oko podneva i da bi se u Ri trebalo vratit oko ponoći al' to je sve rekla-kazala.

thomcro

Broj postova : 5483
Lokacija : Kroatistanski gaj
Registration date : 07.08.2011

http://www.pilana-mrkopalj.hr/index.html

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Pfaff on čet 1 svi 2014 - 19:20

dida je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:
dida je napisao/la:... zaprega će vozit do Lokava a dalje ide samo jedna Asea
Zna li se kad će biti u Loquama?
Još nemam nikakve 100% sigurne informacije! Znam samo ono što je Jean napisao ... ide 15 vagona i dve Asee. U ku uru "to" ide i u ku uru se "to" vraća još nitko nezna 100% ... navodno da ide oko podneva i da bi se u Ri trebalo vratit oko ponoći al' to je sve rekla-kazala.
Negdje između "Školice" i 4001?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.



Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 7810
Age : 68
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by thomcro on čet 1 svi 2014 - 19:30

Rekoh ti ... neznam. Moguće da će ić iza putničkog u podne ali isto tako je moguće da će ić pol sata prije njega.

Šta si se napalil na "Učku"  mrgreen ? Šta bi potegnul zbog par vagona do kolodvora  laugh 2 ? Kad bolje razmislim ... i tata bi sine  rolling on the floor 

thomcro

Broj postova : 5483
Lokacija : Kroatistanski gaj
Registration date : 07.08.2011

http://www.pilana-mrkopalj.hr/index.html

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by thomcro on pon 5 svi 2014 - 13:55

Danas smo kapomir i ja doznali i neke detalje vezane za vlak ...

... vagoni će biti postavljeni na drugi peron treći kolosjek već oko 10.30 s time da će sva vrata sa "morske strane" (prema silosu) bit zaključana a sa "peronske strane" bit će otvorena samo prva vrata u smjeru vožnje dok će druga također bit zaključana. 7. vagon je rezerviran za policiju! I to interventnu! Ispred svakog vagona bit će dva drota i tko nema kartu (za utakmicu) i osobnu neće moć uć. Za sad se još nezna kojim smjerom će vlak uć u Zgareb, hoće li preko GK ili će skrenut preko ranžirnog prema Maksimiru.

Povratak iz Zagreba planiran je oko 21.30 i predvidivi (nadam se da znate što to znači) dolazak u Rijeku je oko 01.00 iza ponoći.

thomcro

Broj postova : 5483
Lokacija : Kroatistanski gaj
Registration date : 07.08.2011

http://www.pilana-mrkopalj.hr/index.html

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by K 357 on uto 6 svi 2014 - 21:21

U rijeci je su trenutno svi vagoni ,a ja sam ih uslikao 10-tak .... Po svakom vlaku su dolazila 5 vagona. Kako sam doznao na vlaku ce 60-70 % biti stari vagoni al to cemo jos sutra vidjet...


K 357

Broj postova : 709
Age : 17
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Pfaff on uto 6 svi 2014 - 21:30

K 357 je napisao/la:U rijeci je su trenutno svi vagoni ,a ja sam ih uslikao 10-tak .... Po svakom vlaku su dolazila 5 vagona. Kako sam doznao na vlaku ce 60-70 % biti stari vagoni al to cemo jos sutra vidjet...
I sad će pustit razularenoj bandi da uništi fine, stare "Gošine" vagone, a ovo moderno smeće čuvaju... Da mi je znat za koga?

PS:
K 357 je napisao/la:Po svakom vlaku su dolazila 5 vagona.
Po svakom vlaku su dolazila 4 vagona, ali po svakom vlaku je dolazilo 5 vagona...
Niko od vas polujakih nije u školi učio 'rvacki? Evil or Very Mad  A Rijeka se piše velikim slovom...  Twisted Evil 

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.



Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 7810
Age : 68
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by K 357 on uto 6 svi 2014 - 21:50

Pfaff je napisao/la:
K 357 je napisao/la:Po svakom vlaku su dolazila 5 vagona.
, ali po svakom vlaku je dolazilo 5 vagona...

Dva vlaka su dovela u Rijeku po 8 vagona s time da su 3 bila za putnike koji se redovito voze, a 5 praznih za navijace.Treci je vlak doveo 9 vagona s time da su 4 bila za putnike koji se redovito voze , a 5 za navijece.



Pfaff je napisao/la:A Rijeka se piše velikim slovom...  Twisted Evil 

Ahh ti velika stvar , mislim je ali ponekad se zna dogoditi i neka zabuna  Very Happy

K 357

Broj postova : 709
Age : 17
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by kiki273 on sri 7 svi 2014 - 12:32

Bijeli vlak 07.05.2014.





Izvor: Riječka Enciklopedija Fluminensia

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.

kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5549
Age : 41
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by KAPO on sri 7 svi 2014 - 13:48


KAPO

Broj postova : 1859
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by kiki273 on sri 7 svi 2014 - 14:14

Armadin Bijeli vlak s oko 1200 navijača krenuo je kako je i najavljeno u pet do podne s riječkoga kolodvora prema Zagrebu.

Stotine navijača došli su pozdraviti kompoziciju od 15 vagona ili jednostavno prikratiti vrijeme prije polaska Autotransovih autobusa sa Žabice, odnosno drugih prijevoznih sredstava koje će nekoliko tisuća navijača "Rijeke" prevesti u Maksimir na prvu utakmicu finala Kupa Hrvatske.

Do točnije brojke teško će biti doći prije nego što počne utakmica jer postoje najave da je dosta navijača krenulo na put bez osigurane ulaznice. U Rijeci je prodano 2700 ulaznica, a moglo bi se lako dogoditi da preostalih 300 koje će se prodavati u Maksimiru budu razgrabljene u rekordnom roku. Riječ je uglavno u ulaznicama za navijače "Rijeke" koji dolaze iz ostalih krajeva Hrvatske, pa i susjedne Slovenije.
Izvor: Novi list

Fotogalerije:
http://www.mojarijeka.hr/sport/rinvazija-na-zagreb-vlak-pun-navijaca-krenuo-prema-maksimiru/

http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/Krenuo-bijeli-vlak-Otvara-se-i-dio-maksimirskog-zapada-za-navijace-Rijeke

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.

kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5549
Age : 41
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by LLeon on sri 7 svi 2014 - 14:36

Bijeli vlak na riječkom kolodvoru
U tandemu 304 i 389. Kasnije je 304 ostala u Lokvama i vratila se strojno u Rijeku.






Barba bojnik i ađutant  eksn  veselo 


Između kolodvora Škrljevo i Meja






I jedna ogromna panorama kolodvora i okolice. Kliknite na sliku, pa u donjem desnom kutu na povećalo, pa još jednom na povećalo i otvorit će se slika u punoj rezoluciji, ali oprez, ima 33 Mpix. kul 

______________________________________
Kome se žuri nek ide pješke!

LLeon
Moderator
Moderator

Broj postova : 2343
Age : 38
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by K 357 on sri 7 svi 2014 - 15:40

Evo par mojih...





Do polaska vlaka sam bio na ovoj poziciji.



Vrlo zaposlen KAPO



I turšin terorist u poziciji  kul 









Sliku mi je poslao prijatelj koji ide na tekmu. Brod Moravice !


K 357

Broj postova : 709
Age : 17
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Damir on sri 7 svi 2014 - 15:53

Eh da je ovih prizora malo više i u redovnom putničkom prijevozu.
Btw. Odlične fotke dečki! bravo 

Damir
Moderator
Moderator

Broj postova : 2663
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Pfaff on sri 7 svi 2014 - 17:42

Evo što sam ja snimio u GK:
Najavama uprkos, dan je bio hladnjikavo-mutan



Prostok kolodvora okupirale su jake snage delničkog MUP-a



Pretpostavio sam da će se po prostoru ispred zgrada koješta motati pa sam se sklonio na prostor otvorenog skladišta gdje trenutačno nema ni panjeva.
Pogled na policiju i željezničare pred zgradom



Pogled prema pokojnoj 3 KV EVPS



Eto ga!



Ne postoji način da se to uhvati jednom fotografijom



Pristali su na trećem kolosjeku.



Na otvorenim vratima su jedino pastiri koji paze da im se krdo ne razmili



Zapravo je sve dosta benigno. Na prozorima su vijorili šalovi, ali nije bilo ni galame ni urlanja. So far, so good!



______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.



Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 7810
Age : 68
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Pfaff on sri 7 svi 2014 - 17:43

Manevrista je otkopčao, majstor mi čini konkurenciju, a šef stanice se ušeprtljao oko mob'tela



Prometnik je žustro trčkarao gore-dolje s nekakim papirima



Pa malo konzultacije



Ovo je već Sabor



I napokon se kreće



Ja sam uspio na brzinu spakirati opremu i odjuriti do Delnica još jednom snimiti vlak na ulazu u kolodvor.



______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.



Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 7810
Age : 68
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by KAPO on sri 7 svi 2014 - 18:09

Nekoliko mojih fotografija:











 veselo 

KAPO

Broj postova : 1859
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by thomcro on sri 7 svi 2014 - 18:41

Ja sam nažalost još u Škrljevu i fotke će bit ili jako kasno ili sutra.

Ovo što sam do sada vidio je  clap 

thomcro

Broj postova : 5483
Lokacija : Kroatistanski gaj
Registration date : 07.08.2011

http://www.pilana-mrkopalj.hr/index.html

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by NP-549 on sri 7 svi 2014 - 20:35

Vi koji imate pokoje proljeće viška ćete sigurno znat odgovor na  pitanje jednog balavca:  koliko je recimo bilo pod normalno da putnički vlak ima vagona tamo negdje u crnim 80-im prošlog stoljeća ili pak i ranije ako netko zna ?

Govorim o redovnom putničkom svaki dan. Danas sam pročitao na REF_u dobar komentar u vezi one slike na Školjiću: nek malo mlade generacije vide kako izgleda kompozicija sa više od 3 vagona  lud od smijeha lud od smijeha lud od smijeha 

NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 1886
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by kiki273 on sri 7 svi 2014 - 20:45

NP-549 je napisao/la:Vi koji imate pokoje proljeće viška ćete sigurno znat odgovor na  pitanje jednog balavca:  koliko je recimo bilo pod normalno da putnički vlak ima vagona tamo negdje u crnim 80-im prošlog stoljeća ili pak i ranije ako netko zna ?

Govorim o redovnom putničkom svaki dan.  Danas sam pročitao na REF_u  dobar komentar u vezi one slike na Školjiću:  nek malo mlade generacije vide kako izgleda kompozicija sa više od 3 vagona  lud od smijeha lud od smijeha lud od smijeha 
Jel Učka izgledala ovako?

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.

kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5549
Age : 41
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Pfaff on sri 7 svi 2014 - 20:47

Koliko se sjećam, mislim da je osam vagona bio standard

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.



Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 7810
Age : 68
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Thommo on sri 7 svi 2014 - 21:00

Učka je sredinom 80-tih imala 11 do 12 vagona, bar u ljetno doba kad je dan bio dug. Sjećam se da sam uvijek na balkonu čekao i brojio vagone, tad sam živio na Krimeji. Obavezno su vukle dvije Žutke. Svi su vagoni bili zeleni, a mislim da je prvi bio pošta.

Thommo
Moderator
Moderator

Broj postova : 2280
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by LLeon on sri 7 svi 2014 - 21:56

"Bijeli vlak" krenuo u 21:40 sa Maksimira prema Rijeci, kao 16008. Vučna lokomotiva je 1141-307

______________________________________
Kome se žuri nek ide pješke!

LLeon
Moderator
Moderator

Broj postova : 2343
Age : 38
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by Sponsored content Today at 19:11


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.