Navijački vlakovi

Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Navijački vlakovi

Postaj by K 357 on sri 7 svi 2014 - 22:16

Evo mog snimka polaska iz Rijeke.

https://www.youtube.com/watch?v=WgRVPzHaOlw

Neka bude veselja, za one koji neznaju Rijeka je pobjedila Dinamo u gostima  1:0  happy

K 357

K 357

Broj postova : 715
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Postaj by ICE-3M on sri 7 svi 2014 - 23:12

Svaka čast svima, lijepo ste popratili ovaj vlak.

Ja sam danas vidio samo jedan ZET-ov autobus s navijačima Rijeke, koji su bili unutra kao sardine, na Heinzelovoj.

K 357 je napisao/la:Neka bude veselja, za one koji neznaju Rijeka je pobjedila Dinamo u gostima  1:0  happy

K 357

I to golom zagrepčanina, isto kao i kad je osvojila kup prije 8 godina kad je u Varaždinu gol za Rijeku zabio varadinec, a tad je isto vozio navijački vlak.

ICE-3M

Broj postova : 610
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Postaj by Jean on čet 8 svi 2014 - 0:01

ICE-3M je napisao/la:
K 357 je napisao/la:Neka bude veselja, za one koji neznaju Rijeka je pobjedila Dinamo u gostima  1:0  happy

K 357

I to golom zagrepčanina, isto kao i kad je osvojila kup prije 8 godina kad je u Varaždinu gol za Rijeku zabio varadinec, a tad je isto vozio navijački vlak.

Rijeka to tako radi u finalima - u finalu 2005. Hajduku je zabio Tomislav Erceg, 2006. Varteksu Davor Vugrinec, danas Ivan Tomečak dinamu...

Moji filmići bi trebali biti tokom noći...

Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2119
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on čet 8 svi 2014 - 0:02

NP-549 je napisao/la:... koliko je recimo bilo pod normalno da putnički vlak ima vagona tamo negdje u crnim 80-im prošlog stoljeća ...
Pfaff je napisao/la:Koliko se sjećam, mislim da je osam vagona bio standard
Thommo je napisao/la:Učka je sredinom 80-tih imala 11 do 12 vagona, ... mislim da je prvi bio pošta.
Tommo vam je odgovorio a ja ću samo nadopunit ... ovisno o godišnjem dobu bilo je između (Pfaffovih) 8 i (Thommovih ) 12 ali ... za praznike (1.maj, Dan borca,  Dan Republike, Nova godina ....) bilo je i do 15 vagona. Jedno vrijeme prvi vagon je bio ili spavaći ili kušet pa poštanski i za njima putnički. Za praznike su stavljali dva spavaća pa poštanski i onda putničke do broja 15 (osobno sam to vidio i vozio se tim vlakom do Fužina). Najzanimljivije je da je "Učka" u pravilu svakodnevno bila krcata, koji put više koji put manje ...
kiki273 je napisao/la:Jel Učka izgledala ovako?
Je ... od do ... s time da su lokomotive u pravilu "visile" preko perona kao i zadnji vagon.

Al' to su neka druga vremena kad je postojao K-15, cijena karte za vlak je bila jeftinija od busa, brže se vozilo ... gledao sam danas ova dva "moja" ... oči su im ispadale na tu kompoziciju jer to su sad vidjeli i pitanje je kad će to slijedeći put vidjeti! Oni koji su ovo propustili (a imali su priliku) uživo vidjeti mogu samo žaliti ...

thomcro

Broj postova : 5475
Registration date : 07.08.2011

http://www.pilana-mrkopalj.hr/index.html

[Vrh] Go down

Postaj by Narcis on čet 8 svi 2014 - 12:05

Lijepo ste to popratili dečki, svaka čast!!  super2 
Eeee da je takvih vlakova malo više, da se barem malo vrati stara slava riječkoj pruzi... Rolling Eyes 

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6130
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on čet 8 svi 2014 - 12:06

Ja neću stavljat već viđeno, da ne ponavljam, već samo neke zanimljivije detalje ...

Trenutak kretanja iz "Parka" (bilo je malo proklizavanja ali je sve prošlo u redu)

Zadnji vagon "visi" malo preko perona

Odozgo sa stupa

Pratnja

Još pratnje

Odozdola

Zadnji vagon

LLeon ... znan k'o penjalica brzica

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on čet 8 svi 2014 - 12:07

Snima se i za sindikat prometnika

Ispred kolodvora prava gungula

Treba dobro odabrat kadar

Navijamo navijamo

Zadnji skosi pred partencu

K 357

Jang penjalica brzica (K 357)

I za kraj muvi ...

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on čet 8 svi 2014 - 15:24

Post festum događanju ... čak i ovo je, u neku uvrnutu ruku, zanimljivo ... ovako je nekad izgledal poslovni ... zadnja 3 vagona vraćaju se u Zagreb sa vlakom 4001

Saznao sam da je vlak došao oko 02.30 (još se vidi u maperu) u noći. Od tih 15 vagona niti jedan nije oštećen jedino da su bili dosta prljavi. Mislili smo Kapo i ja doć snimit dolazak ali Kapo je par sati prije odustao a ni ja nisam imao volje jer sam dosta jako udesio koljeno (prije se tu i tamo čulo kako nešto lupka ali danas se to prilično čuje i koljeno me cijeli dan lagano boli) i jedva da i mogu punom snagom opteretit nogu (mogu hodat al' polako ... s obzirom da moj motor radi punom parom ovo mi je za popi*dit  kul )

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on pet 9 svi 2014 - 13:49

Danas sam saznao i neke detalje vezane za "beli vlak" ... ukupno su neplanirano stali 2+2 puta. Gore prvi put između Vrbovskog i Gomirja i drugi put negdje pred Hrvatskim Leskovcem. U povratku vak je zaustavljen pred Karlovcem i drugi put iza Ogulinskog Hreljina. Sva povlačenja sigurnosne kočnice bila su iz Beet vagona tako da je praktički bilo nemoguće otkriti tko je to učinio. Kad se išlo gore drotovi su u Karlovcu naredili da se sve makne sa prozora i da se isti zatvore do dolaska na Maksimir.

Ovako su izgledali vagoni nakon povratka ...

Stradao je samo jedan prozor VeCea ali su zato svi vagoni bili dosta prljavi i puni ostataka.

Dobio sam dopuštenje da fotografije snimim sa monitora ali mi je rečeno da ne navodim odakle sam ih dobio (moram čuvat svog informatora!) i zato su malo lošije kvalitete je su snimljene mobitelom

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by NP-549 on pet 9 svi 2014 - 21:50

a što očekivat, pa nisu vozili novinare Glasa Koncila

NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 1900
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Jean on ned 11 svi 2014 - 18:43

u temi o fužinskom mostu LLeon je napisao/la:Prekjučer sam lovio "Bijeli vlak" od Škrljeva, skroz do Fužina (nisam ga ulovio) cudno 

Mogli smo zajedno, pa bi možda malo i uštedjeli na gorivu...

Naime, kako sam tu noć stigao iz Dalmacije relativno kasno, nisam imao namjeru ići slikati Bijeli vlak na kolodvor - ionako će tamo biti barem tri fotografa sa foruma, koji će to odraditi dovoljno detaljno... Međutim, uspio sam se nekim čudom izvući iz kreveta oko 11 sati, pa sam na brzinu skovao plan - idem poslikati bijeli vlak na Plase, na nasipu "009". No dok sam vozio novim dijelom autoceste iznad Bakra, uočim dugačku bijelu glistu na brdu kako se penje prema Meji. To je značilo da neću stići doći do Plasa i zauzeti položaj prije nego vlak prođe tuda, pa je uslijedila ad hoc promjena plana - produžit ću do Fužina i slikati ga na mostu! Sustižem vlak na ŽCP u Plasama - zapravo nailazim na kolonu automobila koja je taman počela prelaziti preko pruge, jer se rampa digla koju sekundu ranije. Do Zlobina kilavim u koloni i na ŽCP u Zlobin stižem istovremeno kada i vlak. Neki tip je stajao na ormariću rampe i snimao film, pa pretpostavljam da će kroz koji dan osvanuti na Youtube...

Prolazim kroz Didin Benkovac Fužinski i spuštam se u Fužine, no u zadnji čas odustajem od skretanja prema kolodvoru i mostu i nastavljam uzbrdo prema Vratima. Znam da pri vrhu uzbrdice postoji ono mjesto sa kojeg se fino vidi lijep komad pruge, pa odlučujem tu dočekati Bijeli vlak. Nakon par minuta čekanja - eto ga!

...i ode u usjek prema Vratima:

Ja sjedam u auto i kontam kamo bih mogao dalje. U Lokvama ga čeka Pfaff, pa se odlučujem za Delnice. Ulazim na autoput u Vratima, izlazim u Delnicama, ENC naplaćuje 4 kune. Dolazim u Delnice i odlučujem ga poslikati na onom mjestu uz cestu, preko puta Jozine pumpe. Međutim vlaka nema i nema... Zaključujem da je dionicu od Vrata do Delnica prošao brže nego ja (a zapravo je čitavo vrijeme stajao u Lokvama i skidao 1141-304 sa čela), pa tankam još 100 kuna i nastavljam dalje. Možda i bolje, jer ga je na toj lokaciji ionako "do'vatio" Pfaff.

Sjetio sam se ove fotke i odlučio produžiti do Donje Dobre:

izvor: hzlokve @zeljeznice.net

U Donjoj Dobri, neposredno nakon podvožnjaka zatičem radnike na pruzi i pitam ih je li prošao navijački vlak. Govore mi da je pruga u zatvoru i jedino što je prošlo je bio "radnički" vlak (štogod to bilo!) iz Moravica za Delnice. Na moj upit zna li kakvu stazu kojom bih se lakše popeo na stijenu iznad ceste, radnik mi govori da postoji stazica malo dalje cestom, ali da mi ne preporučuje bauljanje šumom, jer da su ove godine poskoci rodili kao nikad do sada!

Vraćam sa natrag na autobusnu stanicu i pripremam opremu. Kvragu, zaboravio sam stativ za kameru!!! Radnici nastavljaju delati:

Uto mi se pridružuje jedan tamnoputi lokalni dječarac, riječima "ako mi daš 10 kuna, kupit ću sladoled i sebi i tebi!" Mudro, ali imam još 100 kuna u komadu, a od toliko sladoleda ćemo se usrati i ti i ja...

Nakon desetak minuta čavrljanja sa dječakom, evo konačno i Bijelog vlaka:

Nastavljam prema Vrbovskom, u nadi da ću dostići vlak do ulaska u kolodvor Vrbovsko, ali mi se na staroj zagrebačkoj nasadio kamion sa balvanima, jureći kroz zavoje urnebesnih 30km/h... Zbog toga prije samog spusta u Vrbovsko hvatam ceste D42 i produžujem kroz Gomirje do Ogulina. Kad sam već došao do Vrbovskog, imam nekog posla u Ogulinu kojeg treba obaviti, pa onda bolje sad nego kroz tjedan-dva ponovno iz Rijeke za Ogulin. Još ako usput negdje sustignem Bijeli vlak - toliko bolje!

Prostorni signal u Gomirju (onaj koji je "uvijek zeleni"  lud od smijeha ) ovoga puta je crven, što znači da je nešto upravo prošlo. A ako je zatvor pruge i na ovoj dionici, onda to nešto može biti samo Bijeli vlak. Jurim prema Ogulinu i na prilazu željezničkoj stanici zamjećujem policijski kombi i grupu organa reda kako stoje na peronu. Ima nade da sam ga dostigao!
Ulazim na kolodvor upravo u trenutku kada je prometnik prišao "plavcima" sa riječima "Još ćete se vi načekati - vlak stoji u Ljubošini, a zašto - pojma nemam!". Odlično. Taman dovoljno da prošećem na drugu stranu kolodvora i zauzmem poziciju:

Organi i njihov kombajner na suprotnoj strani kolodvora:

Evo i navijačkog vlaka u Ogulinu!

Ode...

Očekivao sam da će ga ovdje možda "preuzeti" netko od Karlovačke/Zagrebačke ekipe. No samo Zlayo ga je još poslikao u svom dvorištu...

Jean
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on ned 11 svi 2014 - 18:52

Jean je napisao/la:...u trenutku kada je prometnik prišao "plavcima" sa riječima "Još ćete se vi načekati - vlak stoji u Ljubošini, a zašto - pojma nemam!". ...

dida je napisao/la:... ukupno su neplanirano stali 2+2 puta ...
desna strana fotografije -> http://i1143.photobucket.com/albums/n638/thomcro2/fotografije%20017/100_5305.jpg

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by LLeon on ned 11 svi 2014 - 22:05

Jean je napisao/la:
u temi o fužinskom mostu LLeon je napisao/la:Prekjučer sam lovio "Bijeli vlak" od Škrljeva, skroz do Fužina (nisam ga ulovio) cudno 

Mogli smo zajedno, pa bi možda malo i uštedjeli na gorivu...

Nisam znao da si se vratio iz Dalmacije. Za odlazak u Gorski kotar sam se odlučio u posljednji trenutak, kada sam shvatio da nisam zadovoljan sa fotografijama iz Škrljeva. Zapravo, nakon fotografiranja na kolodvoru sam imao jednu obavezu sa i uopće nisam računao na to da ću stići na Škrljevo, a onda je u brzini pao loš odabir na lokaciju.

Jean je napisao/la:
pa odlučujem tu dočekati Bijeli vlak. Nakon par minuta čekanja - eto ga!

Imali smo istu ideju. mrgreen Na ovom mjestu sam pogledao na mapper i shvatio da je vlak iz Fužina krenuo prije 8 minuta. ljut Tu sam odustao od potjere.

LLeon
Moderator
Moderator

Broj postova : 2402
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by NP-549 on ned 11 svi 2014 - 23:05

Da, preteko me LLeon, baš sam mislio upitat Jean-a zašto se nije pomaknuo malo unazad pošto znam da se može uhvatit i bolja perspektiva , odnosno kompozicija slike. Ovako mu je slika odlična, a s tvog mjesta bi bila genijalna

NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 1900
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by LLeon on ned 11 svi 2014 - 23:13

NP-549 je napisao/la:Da,  preteko me LLeon,  baš sam mislio upitat Jean-a  zašto se nije pomaknuo malo unazad pošto znam da se može uhvatit i bolja perspektiva , odnosno kompozicija slike.  
I ne samo unazad, nego zašto je stajao na cesti, a nije stao na betonski odbojnik uz cestu? Wink 

LLeon
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on pon 12 svi 2014 - 0:25

LLeon je napisao/la:... nego zašto je stajao na cesti, a nije stao na betonski odbojnik uz cestu? Wink 
Morda nije dalo srce u junaka (nije se meni to jednom desilo, da za neke veće stvari neda srce u junaka  grinko )  kul 

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by Jean on pon 12 svi 2014 - 16:13

Otkad sam skršio prednji križni ligament u lijevom koljenu, imam poteškoća sa silaženjem sa raznoraznih uzvisina viših od standardne visine stepenice, pa izbjegavam penjanje.

A otkad sam uzgojio škembu, imam bogami problema i sa samim pentranjem...  cudno

Jean
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on pon 12 svi 2014 - 17:07

Jean je napisao/la:Otkad sam skršio prednji križni ligament u lijevom koljenu, imam poteškoća ...
Tu smo negde ... otprilike ... samo ja idem na operaciju (trenutno radim preglede pred operaciju) kolena

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on uto 13 svi 2014 - 16:27

Danas je uzvratna utakmica Kupa, ima tko kakvu informaciju ima l' kak'a navijačkog vlaka iz metropole (proš'o sam jutros preko kolodvora al' sam zaboravio pitat  Embarassed )

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by ZlayoZg on uto 13 svi 2014 - 17:52

dida je napisao/la:Danas je uzvratna utakmica Kupa, ima tko kakvu informaciju ima l' kak'a navijačkog vlaka iz metropole (proš'o sam jutros preko kolodvora al' sam zaboravio pitat  Embarassed )
Ni blizu..

A evo i mojih fotki "Bijelog vlaka" br. 16009 na izlazu iz Žitnjaka prema Resniku
Na izlasku iz Žitnjaka prema Resniku

I policijski helić u zraku

ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3014
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on uto 13 svi 2014 - 17:55

ZlayoZg je napisao/la:Ni blizu..
Šteta ... a bio sam optimističan da bi se moglo ponovit.

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by Jean on uto 13 svi 2014 - 18:10

BBB prosvjeduju i ne žele proslavljati Mamićeve titule, tako da ništa od organiziranog dolaska na finale Kupa u Rijeku.

Jean
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by thomcro on uto 13 svi 2014 - 18:42

Jean je napisao/la:BBB prosvjeduju i ne žele proslavljati Mamićeve titule ...
Pisalo jučer/prekjučer u nekim novinama da su se i oni (BBB) raslojili na dvije frakcije i zato sam očekivao da će se vozat ona frakcija koja je lojalna Maminju  icon_whoknows  ...

thomcro

[Vrh] Go down

Postaj by Pfaff on uto 13 svi 2014 - 19:01

Jean je napisao/la:BBB prosvjeduju i ne žele proslavljati Mamićeve titule...
Koje titule?

Sunger meteo

Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 8072
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by LLeon on uto 13 svi 2014 - 19:10

Ništa od vlaka. Navodno stigao jedan autobus navijača iz Zagreba.

Dvije frakcije BBB-a prošlu nedjelju u Puli.
Foto: Regional Express (fb)

E, sad smo ga zaglibili u OT.  mrgreen

LLeon
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 14:46

Sponsored content

[Vrh] Go down