PTG Tours

Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

PTG Tours

Postaj by leteči vlak on pet 10 tra 2015 - 15:42

http://www.ptg.co.uk/
Rail based holidays full of Culture and Heritage

**********************************************************************************************************************************

Englezi opet dolaze u naše krajeve. Ovaj put sa programom Slovenia and Croatia Enthusiast Weekend. Više informacija na: http://www.ptg.co.uk/slovenia-and-croatia-enthusiast-weekend

Vozni redovi:

Saturday 18 April
Ljubljana 07.50
Zidani Most 08.45 09.02
Celje 09.25 09.25
Rogatec (SŽ) 10.06 10.26
Đurmanec (HŽ) 10.49 11.18
Zabok 11.44 11.54
Zaprešić 12.30 12.43
Dobova 12.58 13.21
Sevnica 13.46 14.06
Tržišče 14.20 14.30
Trebnje 14.53 15.13
Gaber 15.25 15.35
Grosuplje 16.03 16.13
Ljubljana 16.35

Sunday 19 April
Ljubljana 06.15
Divača 07.45 07.45
Rakitovec (SŽ) 08.19 08.30
Buzet (HŽ) 08.39 09.05
Pula 10.40 11.10
Buzet (HŽ) 12.50 13.05
Rakitovec (SŽ) 13.14 13.24
Hrpelje Kozina 13.45 14.05
Koper 14.39 15.40
Hrpelje Kozina 16.21 16.21
Divača 16.32 16.32
Sežana 16.41 17.06
Nova Gorica 17.47 18.43
Most na Soči 19.14 19.19
Bohinjska Bistrica 20.00 20.16
Jesenice 20.45 21.06
Ljubljana 22.10

Monday 20 April
Ljubljana 08.00
Zidani Most 09.04 09.04
Celje 09.27 09.37
Pragersko 10.16 10.26
Ormož 10.59 11.09
Središče (SŽ) 11.17 11.27
Čakovec (HŽ) 11.39 12.19
Lendava 12.45 12.59
Čakovec 13.25 13.32
Varaždin 13.42 15.00
Zabok 16.29 16.56
Đurmanec 17.28 17.52
Rogatec 18.26 18.41
Celje 19.34 19.34
Zidani Most 20.22 20.22
Ljubljana 21.18

(vlaki info, @Igor72)

Znaći, u nedelju, 19. 4. 2015, u Istru (Pula, Koper) dolazi kompozicija od HŽ 2062-0xx i 3x SŽ Bl. Svakako dobar razlog za traženje sačekuša pored pruge Very Happy .

leteči vlak

Broj postova : 813
Age : 23
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

http://www.shipspotting.com/gallery/search.php?search_uid=81476

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Narcis on sub 11 tra 2015 - 11:46

Znači samo pola sata će se zadržati u Puli? Nanke kafe ne rivaju popiti.. no no

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
 Pula-Zagreb sa A380  

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6127
Age : 42
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by leteči vlak on sub 11 tra 2015 - 21:45

Da, baš mi je žao, da imaju ovako natempirane VR. Govorim za sva tri dana jer funkcionirajo po istom principu - (što više vožnje po prugama i puno kraćih foto-stopa.

leteči vlak

Broj postova : 813
Age : 23
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

http://www.shipspotting.com/gallery/search.php?search_uid=81476

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Jean on ned 12 tra 2015 - 10:16

To su oni isti koje sam svojevremeno lovio po Ozaljskoj pruzi?

______________________________________

Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.

Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2119
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Josip on ned 12 tra 2015 - 10:40

Jean je napisao/la:To su oni isti koje sam svojevremeno lovio po Ozaljskoj pruzi?
Je je, mislim da je to bilo 2010. kad ih je i Karavela vukla iz Bakra. Wink

Josip

Broj postova : 437
Age : 21
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by leteči vlak on ned 19 tra 2015 - 10:55

Ovu poruku ponavljam samo zbog toga jer mi se jučer jedna fotografija izmaknula, a editiranje posta već davno je zaključano  Rolling Eyes .

M a x i m u m   p o w e r ©*

Grosuplje







Reber



* službeni usklik/pozdrav na PTG i SŽ specialnim vlakovima sa dizel lokomotivom.

Inače, koliko vidim za današnji dan, vlak je do tog trena još uvijek redovit. Stvarno se nadam, da bude u ovoj temi i koja slika iz Istre (i to ne samo one koje će napraviti Englezi).

leteči vlak

Broj postova : 813
Age : 23
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

http://www.shipspotting.com/gallery/search.php?search_uid=81476

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Pfaff on ned 19 tra 2015 - 11:21

Ova posljednja fotka mi se jako sviđa.
Pitanje: Di su u Sloveniji pronašli tri neizgrafitirana vagona?

Ja ne mogu do Istre jer sam zameten snijegom grinko lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.




Sunger meteo

Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 8068
Age : 68
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Josip on ned 19 tra 2015 - 15:51

Fotke su vrhunske, jedino su na zadnjoj malo shadows ili blacks malo prejako podesene, ali sve u svemu, čista petica. Wink

Josip

Broj postova : 437
Age : 21
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Stjepan on pet 24 tra 2015 - 11:18

Evo par i mojih, prve su ispod Slavnika pri povratku iz Pule:





Kratak fotošop i zamjena mjesta lokomotive:






Nisu svi ekstremisti, ima i normalnih kul



Odlazak prema Kopru:


Stjepan

Broj postova : 436
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Narcis on pet 24 tra 2015 - 12:00

Znači, imali su vremena za skoknuti do Mahniča yes friends

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
 Pula-Zagreb sa A380  

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6127
Age : 42
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Thommo on pet 24 tra 2015 - 12:49

Narcis je napisao/la:Znači, imali su vremena za skoknuti do Mahniča yes friends
To je možda neki lokalni fotograf! mrgreen

Thommo
Moderator
Moderator

Broj postova : 2302
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Stjepan on pet 24 tra 2015 - 13:02

Thommo je napisao/la:
Narcis je napisao/la:Znači, imali su vremena za skoknuti do Mahniča yes friends
To je možda neki lokalni fotograf! mrgreen

Nije, nije @drstoka, na željeznice.net kaže da je to strojovođa iz Švedske. Lokalni fotografi niti ne znaju da je tu Mahnič kul

Stjepan

Broj postova : 436
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by leteči vlak on uto 19 tra 2016 - 20:25

Englezi opet dolaze u naše krajeve!

Slovenia and Croatia – by Private Train
29 April to 3 May

Another classic short PTG tour starting from Ljubljana with the ever popular charter train hauled by green GM diesel locos. Special permission is being sought to take a class a Sž 664 diesel to Rijeka and Pula. This exciting three day tour has been built around this unusual opportunity and the UK’s early May bank holiday weekend.
Tour Manager: Phil Wormald


Itinerary

Friday 29 April 2016  Direct flight departures from Stansted and Luton and indirect from other UK airports. Arrival into Ljubljana. Ljubljana may be a fairly undiscovered European tourist destination, but there is plenty to see and do. Some people even liken it to Praha due to its beautiful architecture, the legacy of different periods in history but most notably the famous 20th century architect Jože Plečnik whose work is most obvious by the river Ljubljanica where you can find one his most famous creations, the Triple Bridge. Try a cruise on a riverboat to see it from a unique perspective. The symbol of Ljubljana is the dragon, which dominates the iconic Dragon Bridge, and the city’s most prominent attraction Ljubljana Castle whose outlook tower offers some of the most beautiful views of the city. If the cities museums, with items from Roman Emona fail to attract you then consider the botanical garden dating from 1810 or the centrally located Tivoli Park.
For railway enthusiasts the railway museum is an essential visit, and is within easy walking distance of the main railway station. Laid out in two parts, there is an indoor collection of steam engines and other vehicles with a fine museum of railway paraphernalia alongside including a replica of a stationmaster’s office at a small railway station in the final years of the Austria-Hungary monarchy, equipped with everything needed for traffic management and ticket sales.

Saturday 30th April (B) The tour starts in the Slovenian capital of Ljubljana and we take the tortuous line through Borovnica where the horrendous ice storm in February 2014 caused a vast amount of damage over sixty kilometres of track. For months trains had to be diesel hauled up this steep hill, initially all the way to Sežana, and slowly as new wires and masts were erected the diesel section became shorter and shorter, but it took no fewer that eighteen months to restore the line to full electric operation again.
We soon pass the lovely town of Postojna, home of the wonderful caves which runs its own loco hauled narrow gauge railway, well worth a visit if you have time. On arrival at the junction station of Pivka we head south to enter Croatia at Šapjane. Our first port of call is the city of Rijeka where we climb up the hill to Škrljevo and reverse to take the freight only line to Bakar where iron ore ships come into port and take weeks to unload their cargo! The winding climb out of Bakar back to the mainline is an experience not to be missed and again we will reverse at Škrljevo. At Sušak – Pećine we descend to the docks line to Brajdica (which is reached by a spiral tunnel). We then return as on the outward route to Pivka and set off for Pula. The train leaves the line to Sežana at Divača and passes through Hrpelje-Kozina (junction for Koper) to enter Croatia for the second time in one day!
We leave Slovenia via the Rakitovec border crossing and straight away go into breathtaking scenery as we continue to Buzet for Croatian customs, only one local train and summer only Ljubljana – Pula train pair use this crossing. In Pula we will attempt to continue past the station to the location known as Pula Obale. This had a short period some years ago when some trains terminated and started here because it is a bit closer to the town centre. Pula is a seafront city on the tip of Croatia’s Istrian Peninsula, is known for its protected harbour, long, beach lined coast and Roman ruins. Founded as early as the 10th century BC and valued for its strategic location, Pula has been occupied, destroyed and rebuilt numerous times, including by the Romans, Ostrogoths and Venetians, as well as the Allied Forces.
We will spend the night in this ancient port on the Adriatic and it should be possible to walk to the Roman Amphitheatre which is often illuminated at night. It overlooks the harbour northeast of the old town. Built entirely from local limestone, the amphitheatre, known locally as the Arena, was designed to host gladiatorial contests, with seating for up to 20,000 spectators. On the top of the walls is a gutter that collected rainwater. You can still see the slabs used to secure the fabric canopy, which protected spectators from the sun. In the chambers downstairs is a small museum with a display of ancient olive-oil equipment. Pula Film Festival is held here every summer, as are pop and classical concerts.
Check out the weekly Spectacvla Antiqva, an evening summer event that recreates gladiator fights, workshops featuring ancient Roman clothing and hairstyles and tasting of Roman food and drinks. It costs 70KN for adults, 30KN children.

Sunday 1st May (B) On day two we return to Slovenia and from Hrpelje-Kozina take the line to Koper, which features a horseshoe shaped descent to the coastal plain with many tunnels. Our destination is not the passenger station, but the freight line to Koper Luka – the important docks line which generates huge amounts of traffic. On our return we have another awesome ascent back up via the horseshoe curve to Hrpelje-Kozina where we continue to take the Divača avoiding line and head for the Slovenian border station of Sežana. We reverse here and then travel north via Branik to Prvačina where we reverse to traverse the now freight only line to Ajdovščina.
We then return to Prvačina and continue to Nova Gorica and as we leave town we cross the delightful stone “Solkan bridge” and head north on the Bohinj line, in most people’s view the most scenic in Slovenia and one of the best in Europe, just look at the clear blue water in the river. The scenery gets better as we go north and we reach Most na Soči. This is southern terminus of the famous Autovlak from Bohinjska Bistrica which conveys vehicles through the 6339 metre Wocheiner tunnel. As we head further north we pass Podbrdo and arrive at Bohinjska Bistrica where we will stay the night in this beautiful small town.

Monday 2nd May (B) This morning there are no excuses to repeat the journey on the Avtovlak for the stunning journey back to Most na Soči again. It’s then back north a third time through this amazing scenery and from Bohinjska Bistrica we continue past the jewel of the crown as we go very close to Lake Bled on our right hand side at Bled Jezero station.
At Jesenice we will continue for 3km onto the old line to Tarvisio Boscoverde as far as Hrušica. This former station was used for specials to the ski-jumping world championship in March 2015, so very rare track! On the last leg of the journey now, but one more highlight yet to come being the freight branch from Kranj to Naklo and back to Ljubljana and the end of a great short holiday.

Tuesday 3 May 2016 (B) Return flights to UK, some maybe time to look some more around Ljubljana.
http://www.ptg.co.uk/rail-holiday-slovenia-croatia-trieste-tour-664

Ako bude išlo sve po planu, možemo očekivati slovenskog Regana (664-1XX) u Rijeci, Bakru i Puli! Nadam se, da će bit sve dobro popračeno veselo .

leteči vlak

Broj postova : 813
Age : 23
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

http://www.shipspotting.com/gallery/search.php?search_uid=81476

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Narcis on uto 19 tra 2016 - 22:38

Volio bi vidjeti 664 u Puli nakon mnogo godina. yes

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
 Pula-Zagreb sa A380  

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6127
Age : 42
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Damir on sri 20 tra 2016 - 7:29

Stjepan je napisao/la: Lokalni fotografi niti ne znaju da je tu Mahnič

lud od smijeha Propustio sam ovaj post,ali sad ću se nadovezati... grinko

Ekipa iz PGŽ i Istarske županije dobro zna gdje je Mahnič,a ne stati kod njega bio bi grijeh. Cool
Stjepane,jedino neznam da li mi spadamo pod lokalne ili strane railfanove? veselo

Damir
Moderator
Moderator

Broj postova : 2745
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Damir on sri 20 tra 2016 - 7:30

Narcis je napisao/la:Volio bi vidjeti 664 u Puli nakon mnogo godina. yes

Ćeš nan poslikati kompoziciju sa one strane Učke?

Damir
Moderator
Moderator

Broj postova : 2745
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Stjepan on sri 20 tra 2016 - 7:42

Damir je napisao/la:
Stjepan je napisao/la: Lokalni fotografi niti ne znaju da je tu Mahnič  

lud od smijeha  Propustio sam ovaj post,ali sad ću se nadovezati... grinko

Ekipa iz PGŽ i Istarske županije dobro zna gdje je Mahnič,a ne stati kod njega bio bi grijeh. Cool
Stjepane,jedino neznam da li mi spadamo pod lokalne ili strane railfanove? veselo

Čuj, sve do nedavna sam mislio da si tamo zaposlen ... mrgreen kul

Stjepan

Broj postova : 436
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Damir on sri 20 tra 2016 - 8:56

Stjepan je napisao/la:

Čuj, sve do nedavna sam mislio da si tamo zaposlen ...  mrgreen kul

lud od smijeha rolling on the floor Svi me znaju u mome zavičaju.... kul

Damir
Moderator
Moderator

Broj postova : 2745
Age : 43
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Narcis on sri 20 tra 2016 - 13:10

Damir je napisao/la:
Narcis je napisao/la:Volio bi vidjeti 664 u Puli nakon mnogo godina. yes

Ćeš nan poslikati kompoziciju sa one strane Učke?
Eee sve zavisi kako ću raditi, ako dolaze negdje u jutarnjim satima, neće biti problem, kasnije popodne....teško.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
 Pula-Zagreb sa A380  

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6127
Age : 42
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Pfaff on sri 20 tra 2016 - 13:31

Narcis je napisao/la:
Damir je napisao/la:
Narcis je napisao/la:Volio bi vidjeti 664 u Puli nakon mnogo godina. yes
Ćeš nan poslikati kompoziciju sa one strane Učke?
Eee sve zavisi kako ću raditi, ako dolaze negdje u jutarnjim satima, neće biti problem, kasnije popodne....teško.
Nemoj samo čekat u Raši aš to ti ni ta pruga!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.




Sunger meteo

Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 8068
Age : 68
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Narcis on sri 20 tra 2016 - 13:52

Pfaff je napisao/la:
Narcis je napisao/la:
Damir je napisao/la:
Narcis je napisao/la:Volio bi vidjeti 664 u Puli nakon mnogo godina. yes
Ćeš nan poslikati kompoziciju sa one strane Učke?
Eee sve zavisi kako ću raditi, ako dolaze negdje u jutarnjim satima, neće biti problem, kasnije popodne....teško.
Nemoj samo čekat u Raši aš to ti ni ta pruga!
Ma daj, stvarno? rolling on the floor

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
 Pula-Zagreb sa A380  

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6127
Age : 42
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by leteči vlak on ned 24 tra 2016 - 17:34

Vozni red ovogodišnjeg PTG vlaka za slovenski dio putovanja. Informacije od HŽ-a trebate dobiti negdje drugdje.

Subota, 30. april 2016
Ljubljana 8.00
Postojna 8.57
Ilirska Bistrica 9.23-9.38
Šapjane dolazak 9.52
-- nastavak vožnje u pravcu Rijeka - Bakar - Rijeka --
Šapjane odlazak 14.53
Ilirska Bistrica 15.06-15.18
Prestranek 15.39-16.00
Rakitovec 17.05-17.20
Buzet dolazak 17.30
-- nastavak vožnje prema Puli, noćenje --

Nedelja, 1. maj 2016
-- odlazak iz Pule prema Buzetu --
Buzet odlazak 9.50
Rakitovec 9.58-10.08
Hrpelje-Kozina 10.29-10.45
Koper tovorna 11.17-12.20
Koper potniška 12.34-13.40
Sežana 14.43-14.48
Opčine (FS) 14.58-15.15
Sežana 15.25-15.40
Prvačina 15.59-16.14
Ajdovščina 16.30-16.45
Nova Gorica 17.17-17.24
Most na Soči 17.55-18.31 (nastavak puta zajedno sa kompozicijom avtovlaka - AVT860)
Bohinjska Bistrica 19.09

U ponedeljak vožnja prema Ljubljani sa dodatnimi vožnjami prema Hrušici i Naklu.

leteči vlak

Broj postova : 813
Age : 23
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

http://www.shipspotting.com/gallery/search.php?search_uid=81476

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Narcis on ned 24 tra 2016 - 23:15

I ove informacije su više nego dobro došle, leteči vlak super2 super2

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
 Pula-Zagreb sa A380  

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6127
Age : 42
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by leteči vlak on sri 27 tra 2016 - 14:19

Narcis je napisao/la:I ove informacije su više nego dobro došle, leteči vlak super2 super2
Nema na čemu.

Evo, prenosim još jedno poruku g. Phila Wormalda, ovaj put i sa hrvatskim VR:

All is now ready for PTG 664 tour to Croatia, all permissions are done and ready to go 664.116 with "Maximum Power". Our timetable, take photos please:

Saturday 30 April, Ljubljana 08.00, Rijeka 10.46/51, Bakar 11.38/12.05, Brajdica 12.51/13.15, Rijeka 14.00/01, Prestranek 15.39/16.00, Rakitovec 17.05/20, Lupoglav 17.58/18.04, Pazin 18.27/35, Kanfanar 18.59/19.04, Pula 19.30

Sunday 1 May, Pula 08.00, Rakitovec 09.58/10.08, Hrpelje-Kozina 10.29/45, Koper T 11.17/12.20, Koper 12.34/13.40, Sežana 14.43/49, Villa Opicina 14.58/15.15, Sežana 15.25/30, Prvačina 15.59/16.14, Ajdovščina 16.30/45, Nova Gorica 17.17/24, Most na Soči (AVT860) 17.55/18.31, Bohinjska Bistrica 19.09

Monday 2 May, Bohinjska Bistrica (AVT853) 09.08, Most na Soči (AVT854) 09.49/10.35, Bohinjska Bistrica 11.15/53, Jesenice (Continue to Hrušica) 12.23/14.05, Kranj (continue to Naklo) 14.36/16.03, Ljubljana 16.24

leteči vlak

Broj postova : 813
Age : 23
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

http://www.shipspotting.com/gallery/search.php?search_uid=81476

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Narcis on sri 27 tra 2016 - 19:18

leteči vlak
Imaš pivo za ove informacije, ma ne samo jedno.... kul
Još da se nekako iskobeljam s posla u subotu, pa makar u Puli ga dočekao fotograf fotograf

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
 Pula-Zagreb sa A380  

Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6127
Age : 42
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Re: PTG Tours

Postaj by Sponsored content Today at 10:47


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.